به گزارش دزفول امروز:سردار «علیرضا تنگسیری» جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، در این یادواره ضمن تسلیت درگذشت حجاج جان باخته در حادثه منا، گفت: دفاع مقدس یادآور ملتی مظلوم در مقابل استکباری جهانی است که با مظلومیت کامل در مقابل دنیای استکبار ایستادند.

IMG_6551

وی، با بیان اینکه یاد و مقام شهدا در جای جای قرآن ذکر شده است، گفت: کسانی که در راه خدا کشته شده اند، زنده اند و نزد خدا روزی می خورند.

این فرمانده ارشد نظامی، افزود: مردم ولایتمدار ایران سختی های بسیاری در راه تحقق انقلاب کشیدند و همچنبن با تحمل سختی های فراوان پای انقلاب ایستاده اند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران نصرت الهی را وعده حتمی خدا دانست و با اشاره به شعار رزمندگان در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: یکی از شعارهای  رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس «راه قدس از کربلا می گذرد» بود که خداوند نیمی از این شعار را امروز نصیب ما کرده است.

سردار تنگسیری، عشق و علاقه مردم عراق به رهبر انقلاب را یادآور شد و با بیان اینکه افتخاری برای ایرانیان است که تصاویر رهبر معظم انقلاب در تمام خانه های عراق زده می شود، تصریح کرد: اگر برای تحقق شعار «عبور راه قدس از کربلا» با سلاح وارد عراق می شدیم مجبور به جنگ شهری و ورود به خانه ها می شدیم همانگونه که آمریکا در عراق عمل کرد و مغضوب مردم عراق شد.

وی، ادامه داد: امروز شهردار تهران که یکی از سرداران دفاع مقدس است، در اربعین شهردار افتخاری کربلا می شود و جوانان ما دوشادوش جوانان عراقی در دفاع از اسلام و اهل بیت(ع) به شهادت می رسند که این امر تحقق وعده خدا است و ان شاء الله از کربلا به سمت قدس می رویم.

IMG_6470

این فرمانده ارشد نظامی، با تجلیل از ایثارگری های مردم مقاوم دزفول در دوران دفاع مقدس و ایستادگی آیت الله قاضی دزفولی امام جمعه فقید شهرستان دزفول، اظهار کرد: شهر دزفول یادآور مقاومت و استقامت است که بطور مکرر مورد هجوم دشمنان بعثی در دوران جنگ تحمیلی قرار می گرفت ولی مردم دزفول ایستادند و مقاومت کردند.

سردار تنگسیری، گفت: عده ای بدنبال دل سرد کردن مردم هستند و با تخلفات خود آن را به پای نظام بنویسند تا نظام را بد نام کنند ولی همه باید بدانند که شاخص ما اسلام و شاخص ما رهبر و مقتدای ما است نه عده ای آدم سوء استفاده گر.

وی با مقایسه اقتدار نیروی دریایی ایران قبل و بعد از انقلاب، ادامه داد: قبل از انقلاب هر ناوی که وارد تنگه هرمز وارد می شد نیروهای مسلح ایران حق سوال و جواب از آن را نداشت ولی امروز به برکت اقتدار جمهوری اسلامی ایران فرزندان این ملت در تنگه هرمز «قانون کنترل ناو» را انجام می دهند و برای اینکه به آنها تفهیم کنیم اینجا «خلیج همیشه فارس» است از ناوهای خارجی به زبان فارسی سوال می کنیم و آنها مجبورند فارسی یاد بگیرند و جواب سوال ما را به فارسی بدهند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، از دستگیری چهار آمریکایی در اروند رود که تا کنون رسانه ای نشده است، خبر داد و گفت: در زمانی که آمریکا به عراق حمله نظامی انجام داد و ایران را نیز به حمله نظامی می کرد برای تبدیل کردن اروند رود به آب راه معمولی قایقی از آمریکایی وارد مرزهای ایران در اروند شد که یک رزمنده ساده سپاهی با یک قبضه کلانش توانست قایق را با دو سرنشینی کویتی و چهار سرباز آمریکایی که مجهز به پیشرفته ترین سلاح ها بودند، توقیف کند و آنها فهمیدند که جمهوری اسلامی برای امنیت خود با کسی شوخی ندارد.

IMG_6518

وی دستگیری هشت کلاه سبز انگلیسی در خلیج فارس همزمان با حمله آمریکا و انگلیس به عراق را نیز یادآور شد و گفت: وقتی این نیروها را دستگیر کردیم بسیار مغرور بودند ولی وقتی چشمانشان را با چفیه بستیم، سرباز دو متری انگلیسی خودش را خیس کرد.

سردار تنگسیری این دستگیری را همزمان با دولت دوم خردادی ها خواند و گفت: در آن زمان دولت از سپاه خواست که هر چه زودتر دستگیر شدگان را سپاه آزاد کند و به وزیر خارجه انگلیس قول دادند که به زودی آزاد می شوند ولی ما وقتی غرور و تکبر انگلیسی ها را دیدیم زیر بار نرفتیم و گفتیم ما نظامی هستیم و از کسی فرمان نمی گیریم.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، حکم ورود مسلحانه به مرزهای کشور را طبق قانون، ۶ ماه زندانی و مصادره تمام تجهیزات اعلام و افزود: آنها می خواستند همانطور که نظامیان آنها وارد مرزهای ایران شده اند با تمام تجهیزات، آنها را آزاد کنیم ولی ما قبول نکردیم و اصرار ما موجب شد تا وزیر امور خارجه انگلیس پس از چهار روز برای مذاکره مجبور شد با هیئتی وارد ایران شود.

وی ادامه داد: وزیر خارجه انگلیس وقتی برای مذاکره آمد، خیلی مغرور بود و می خواست پیشنهادات آنها را بپذیریم ولی ما هیچ کدام از پیشنهادات آنها را نپذیرفتیم و به آنها گفتیم، یک هواپیمای نظامیان، دستگیر شدگان را به تهران منتقل و از آنجا پاسپورت گرفته و بدلیل اینکه  ما جنگ آمریکا علیه عراق را مشروع نمی دانیم، حق ندارند از تهران مستقیما به یگان خود در عراق بروند، به همین خاطر ویزای کویت گرفتند و پس از ان اجازه خروج دادیم.

IMG_6517

سردار تنگسیری تصریح کرد: یکی از مقامات انگلیس به من گفت:«شما خیلی سرسختید، سیاسیون شما راحت تر با ما کنار می آیند» که من هم در پاسخ به او گفتم:«ما نظامی هستیم و آن هم از نوع پاسدارش»

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران همچنین به دستگیری ۲۴ نظامی کانادایی متجاوز به مرزهای آبی ایران همراه با قایق شان اشاره کرد و گفت: وقتی می خواستند با کشتی بیایند و آنها را ببرند به آنها گفتیم که هیچ کشتی نظامی حق ورود به مرزهای آبی کشور را ندارد و اگر می خواهید سربازان خود را خارج کنید باید بالگردی بر فراز قایق توقیف شده در دریا بفرستید و با انداختن نردبان به درون قایق آنها را خارج کنید.

وی نمونه های فوق را شکستن غرور مستکبران عالم در رویارویی با نیروهای مقتدر نظامی جمهوری اسلامی ایرانی خواند و ادامه داد: در فاز تاکتیکی تعدادی از کشتی های جنگی سپاه و ارتش به عنوان نیروی متخاصم و تعدادی بعنوان نیروی مدافع در جهت شناسایی هم اقدام به برگزاری مانور می کنند که داور این رزمایش نیز قرارگاه انتخاب شد.

سردار تنگسیری ادامه داد: طبق قوانین تعیین شده قرار بود که هر کشتی که موفق به شناسایی کشتی دیگر شد، با خواندن شماره بدنه آن عملا آن کشتی را از رزمایش حذف کند و برای اطمینان با رنگ به بدنه ناو علامت بزند و در نهایت منوری بالای سر آن ناو یا کشتی به منظور اعلام شناسایی کشتی شلیک کند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: ساعت ۲ بامداد یکی از کشتی ها موفق به دیدن یکی از ناوها می شود و شماره بدنه ناو را برای آن می خواند ولی چون داوران در حال استراحت بودند، برای اطمینان با فرستادن یک قایق و نزدیک شدن به ناو، با رنگ روی بدنه ناو علامت گذاشته و برای اطمینان بیشتر اقدام به شلیک منور می کند که با این اقدام از طرف ناو به سمت قایق ایرانی شلیک و معلوم می شود آن ناو، ناو آمریکایی است که با وجود شلیک گلوله های بسیار به سمت قایق ایرانی هیچ آسیبی به آن نمی تواند برساند.

این فرمانده ارشد نظامی گفت: این اتفاق نشان داد که چقدر ناوهای هواپیمابر آمریکا که هر بار می خواهند ایران را تهدید کنند طول و عرض این ناوها را مطرح می کنند، آسیب پذیر است. قایقی تند روی ما بدون اینکه ناو هواپیمابر آمریکایی حتی موجه حضور آن شود به بدنه ناو می چسبد و بر روی آن علامت می زند و بدون اینکه کوچکترین آسیبی ببیند از منطقه دور می شود.

IMG_6462

توانایی در حمل ۷۵ فروند هواپیما، ۳۱۰ متر طول، ۸۰ متر عرض و حمل ۵۵۰۰ نیرو از جمله مشخصات ناوهای  هواپیما بر آمریکایی بود که سردار تنگسیری آنها را ذکر کرد و گفت: این ناوهای غول پیکر با تذکر قایق های ۶ متری رزمندگان ما مسیر خود را عوض می کند و امروز قایق های فوق سریع و سبک سپاه کابوی ناوهای هواپیمابر در منطقه شده است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از حضور ۶۶ ناو جنگی در خلیج فارس خبر داد و گفت: از ساحل به عمق ۱۲ مایل دریایی جزو مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران و ۱۲ مایل بعد تحت کنترل است که این ناوهای جنگی جرأت نمی کنند از نزدیکی این محدوده عبور کنند.

وی با تاکید بر اینکه قدر توانایی و ظرفیت های داخلی خود را در برخی از حوزه ها نمی دانیم، پیشرفت های موشکی و تسلیحاتی جمهوی اسلامی ایران را بی نظیر خواند و خاطر نشان کرد: موشک های دقیق و پیشرفته ما که بر روی قایق های سبک ما نصب شده است، مشابه خارجی ندارد.

سردار تنگسیری، استرانژی جمهوی اسلامی ایران در مقابل ناوهای غول پیکر فرامنطقه ای را سرمایه گذاری بر روی شناورهای سبک، چابک و کوچک با قدرت مانور بالا و توانایی حمل و شلیک موشک های بسیار دقیق و پیشرفته اعلام و گفت: زمانی که از چینی ها خواستیم که برای قایق های ۱۴ متری ما موشکی با مشخصات مورد نظر بسازند، خندیدند و گفتند، قایق ۱۴ متری توانایی حمل و شلیک چنین موشکی با چنین مشخصاتی را ندارد و در زمانی که چینی ها رفتند تا بر روی آن فکر کنند، دانشمندان جوان و نخبه داخلی نمونه بی نظیر این موشک که قابل حمل بر روی قایق های سبک است، طراحی و ساختند.

IMG_6515

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد:اکنون برد موشک های کروز پزواز جمهوری اسلامی به بالاتر از ۳۰۰ کیلومتر رسیده و در موشک های بالستیک نیز موشک های بسیار دقیقی مانند موشک خلیج فارس را در اختیار داریم که فوق العاده دقیق است.

این فرهمانده ارشد نظامی با بیان اینکه آنچه آمریکا را مجبور به مذاکره با ایران کرده، اقتدار نیروهای مسلح جمهوی اسلامی است، اقتدار و عزت امروز کشور را مرهون خون شهدا خواند و ادامه داد: کسانی باید بترسند که به جای پشت گرمی به وعده های خدا به کافران چسبیده اند تا عزت پیدا کنند و فکر می کنند با متوسل شدن به آمریکا می توانند عزت بدست آوردند اما این خیال خامی بیشتر نیست.

سردار علیرضا تنگسیری، با تاکید بر اینکه رزمنداگان نیروهای مسلح جمهوی اسلامی ایران به نوکری مردم افتحار می کنند اعلام کرد: تا پشتیبانی مردم را داریم و خدا را داریم از هیچ کس نمی ترسیم.

بیان خاطره ای توسط یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مداحی از دیگر بخش های این مراسم بود.

انتهای پیام/