به گزارش دزفول امروز: همزمان با هفته دفاع مقدس و سالگرد شهات شهیدان فلاحی، نامجو، کلاهدوز، فکوری و جهان آرا،  فرماندهان اجرا کننده عملیات ظفرمندانه شکستن حصر آبادان، صبح گاه مشترک یگان های نظامی مستقر در شمال خوزستان، صبح امروز یکشنبه در تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول برگزار شد.

IMG_6734

فرمانده تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول، ابتدای  این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد فرماندهان شهید نیروهای مسلح، عملیات شکست شدن حصر آبادان با نام عملیات “ثامن الائمه(ع)” را از جمله عملیات های غرورآفرین و بزرگ نیروهای مسلح در تاریخ دفاع مقدس خواند و گفت: پس از خلع بنی صدر خائن و انتصاب امیر فلاحی با حکم امام(ره) بعنوان جانشین فرماندهی کل قوا، شهید فلاحی بلافاصله دستور امام(ره) برای شکسته شدن حصر آبادان را به نیروی زمینی با محوریت لشکر ۷۷ خراسان ابلاغ و عملیات با موفقیت انجام شد.

امیر “گودرز احمدوند”، شهید فلاحی را فرماندهی کاردان، انقلابی و شایسته توصیف کرد و گفت: با اجرای عملیات “ثامن الائمه” که با حضور یگان های مختلف ارتش، سپاه و ژاندارمری صورت گرفت، ضربه سختی به دشمن وارد و خسارات فراوانی به تجهیزات و ادوات ارتش بعثی عراق وارد شد.

IMG_6680

وی ادامه داد: شهیدان فلاحی، نامجو، کلاهدوز، فکوری و جهان آرا فرماندهان اجرا کننده عملیات ظفرمندانه شکستن حصر آبادان پس از اجرای موفقیت آمیز عملیات برای ارائه گزارشی به حضرت امام(ره)، راهی تهران می شوند که متاسفانه هواپیمای حامل آنها سقوط و کام رزمندگان بر اثر این حادثه تلخ می شود.

این فرمانده ارشد نظامی با تاکید بر اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، تصریح کرد: امروز ما وامدار ایثار و فداکاری کسانی هستیم که به ما درس غیرت، اخلاق و دین داری آموختند  و عزت و اقتدار امروز ما وام دار فداکار شهیدان است.

امیر احمد وند، استمرار عزت و اقتدار ایران اسلامی را وابسته به تبعیت از رهبر معظم انقلاب، فرماندهی کل قوا، خواند و گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج  آمادگی و اقتدار به سر می برند و این آمادگی موج مأیوس شدن دشمن های فرامنطقه ای برای تعدی به ایران اسلامی شده است.

IMG_6777

در این مراسم همچنین یگان های حاضر در میدان به اجرای رژه پرداختند.

انتهای پیام/