به گزارش دزفول امروز: کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی دزفول، با اشاره به تشکیل اولین جلسه کمیته محرم شورای هیئات مذهبی این شهرستان گفت: جلسه‌ کمیته محرم شورای هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی و با حضور تعدادی از اعضای این شورا و مسئولین هیئات عزاداری این شهرستان بمنظور بررسی مشکلات و ارائه راه حل ها به منظور رفع مشکلات هیئات در محرم بویژه در تاسوعا و عاشورا تشکیل جلسه می دهد.

“کریم بیدخ” از استمرار جلسات کمیته محرم تا برگزاری تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و افزود: جلسات این کمیته با مسئولین هیئت‌های عزاداری برگزار تا علاوه بر مشورت در خصوص نقاط ضغف و قوت برگزاری این مراسمات، از آخرین تصمیمات کمیته محرم مطلع شوند.

وی با اشاره به تعداد زیاد هیئات عزاداری این شهرستان که در ایام تاسوعا و عاشورا در مسیرهای تعیین شده به عزاداری می پردازند، تاکید کرد: بر اساس تصمیم کمیته محرم، تمامی هیئات عزاداری، بدون داشتن کد، حق ورود به مسیر تاسوعا و عاشورا را ندارند و باید هر چه سریعتر اقدام به تهیه کد از این سازمان نمایند.

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی دزفول افزود: مسئولان هیئات عزاداری برای تهیه این کد، با تحویل فرم های تعیین شده از این شورا، نسبت به تکمیل و ارائه مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.

بیش از ۲۰۰ هیئت کوچک و بزرگ در دو روز تاسوعا و عاشورا در مسیرهای سنتی دزفول به عزاداری می پردازند که با روند سعودی این هیئات در سالهای گذشته مشکلات متعددی برای هیئات عزاداری بوجود آمده است.

این مشکلات باعث شده که کمیته محروم چند سالی است تشکیل جلسه داده و با مشاوره با مسئولین هیئات عزاداری به چاره جویی در این خصوص می پردازد.

انتهای پیام/