به گزارش دزفول امروز آتش سوزی مناطقی از کوههای بادام زار منطقه بوالحسن بخش سردشت را در برگرفت.

شاهدان عینی در دقایق اولیه آتش سوزی از وسعت منطقه محصور در آتش اطلاع دادند که با همت بسیجیان منطقه و اهالی منطقه مهار گردیده است.

در روزهای گدشته نیز آتش سوزی در بخشی از مراتع کوه لنگر در پشت روستای لیوس گزارش شده بود که در پی آن با بسیج امکانات ماموران منابع طبیعی، اداره محیط زیست و نیز بسیج با کمک اهالی منطقه آتش مهار گردید.

تکمیل خبر:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دزفول از مهار آتش سوزی گسترده بخش سردشت این شهرستان خبر داد.
بهمن شلال شاه آبادی روز دوشنبه در نشست اطفای حریق در سالن جلسات فرمانداری ویژه دزفول افزود: این آتش سوزی در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه روز یکشنبه در محدوده روستای بوالحسن در بخش صعب العبور و کوهستانی سردشت دزفول گزارش شد و در پی آن نیروهای منابع طبیعی به سرعت در محل حاضر شدند و با کمک اهالی منطقه اقدام به مهار آتش کردند.
وی افزود:با توجه به اینکه این منطقه دارای جنگل،درخت ،درختچه و پوشش علوفه ای فراوانی است و همزمان با آن باد شدیدی نیز در حال وزیدن بود آتش گسترش یافت که با کمک نیروهای محلی آتش مهار شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول اظهار کرد:این آتش سوزی در وسعت ۹۰ هکتار به وقوع پیوست و ضمن از بین رفتن پوشش گیاهی حدود ۲۰۰ اصله درخت نیز در آتش سوخت.
شهرستان دزفول ۴۷۰ هزار هکتار وسعت دارد که دارای ۲۳۰ هزار هکتار جنگل ،پنج هزار هکتار بیشه زار و ۱۰۰ هزار هکتار مرتع می باشد که این جنگل ها و مراتع در کنار مزارع کشاورزی واقع شده اند.