گفتگوی خبرنگار پایگاه خبری دزفول امروز با ریاست شورای اسلامی صفی آباد

برپایی نماز جمعه در گرو موافقت حجت الاسلام والمسلمین قاضی زاده، اورژانس شهری در انتظار ترخیص خودروی ۱۱۵ و مزایده ی جایگاه سوخت در آینده ای نزدیک

رحیم الهایی سحر رئیس شورای اسلامی شهر صفی آباد در آغاز گفتگو با سوال خبرنگار پایگاه خبری دزفول امروز در خصوص برپایی نماز جمعه و احداث مصلی مواجه شد که پاسخ داد :

شورای اسلامی صفی آباد پیگیر این موضوع بوده و هست اما با توجه به احکام شرعی محدودیت هایی وجود دارد. طبق همین موضوع باید فاصله مصلی جمعه شهر امام تا مصلی جمعه صفی آباد بیش از ۶ کیلومتر باشد. بر همین اساس ما مسجد حضرت اباالفضل.ع. را انتخاب کردیم که فاصله ی آن با مصلی شهر امام واقع در مسجد امام حسن مجتبی.ع. حدود ۶ کیلومتر و ۲۰۰ متر است. بعد از آن شورای اسلامی صفی اباد پیگیر کسب موافقت مسولین مربوطه شد که حضرت آیت الله جزایری موافقت خود را اعلام نمود. موافقت آقای محمدزاده ریاست شورای سیاست گذاری و برپایی نمازجمعه شهرستان دزفول را هم اخذ کردیم. اما حجت الاسلام والمسلمین قاضی زاده امام جمعه محترم شهرستان دزفول مسافت محل مورد نظر ما تا مصلی شهرامام را نپذیرفت و موافقت نکرد. طی آخرین صحبت ها و رایزنی ها با ایشان مقرر شده است شورای اسلامی صفی آباد محل جدیدی را معرفی کند. اکنون به دنبال موافقت حجت الاسلام والمسلمین قاضی زاده هستیم تا بعد از آن ایشان امام جمعه را مشخص نماید.

رحیم الهایی سحر درباره گلایه مردم صفی آباد از وضعیت زمین های دانشگاه جندی پور که در همسایگی شهر صفی آباد واقع هستند گفت:
بنده جلسات متعددی با دکتر عصاره رئیس دانشگاه جندی شاپور داشته ام و گلایه مردم شهرم در خصوص این زمین ها در فصول کشت، داشت و برداشت را به گوش ایشان رسانده ام. چرا که سهم مردم شهر من از این زمین ها گردوغبار و دوده ی این زمین هاست و نه کسب و علم و دانش! دکتر عصاره بسیار همکاری کرده است و توافقاتی بین ما و ایشان صورت پذیرفته که طبق آن، دکتر عصاره دیوارکشی دور زمین های دانشگاه را دستور خواهد داد. بنا شده که ساخت دانشگاه جندی شاپور در ردیف بودجه سال ۹۶ قرار بگیرد و ما به این موضوع بسیار خوش بین هستیم.

سخنگو و رییس شورای اسلامی صفی آباد در رابطه با وضعیت یادمان شهدای گمنام صفی آباد به خبرنگار ما گفت:
ابتدا از جانب شهردار تنها یک طرح پیشنهادی به اعضای شورا ارسال گردید که اعضای شورا این قضیه را نپذیرفت و طی نامه ای به شهردار محترم صفی آباد مهندس شاهرخی فر درخواست حداقل ۵ طرح پیشنهادی را نمودیم. در نهایت با بررسی ۵ طرح پیشنهادی طرح نهایی مشخص شد و اکنون پیمانکار ساخت یادمان شهدای گمنام را آغاز کرده است.
رحیم الهایی سحر در پاسخ به اینکه زمان تکمیل و برآورد هزینه این یادمان چقدر پیش بینی شده است پاسخ داد : برآورد هزینه ی طرح منتخب مبلغی بالغ بر یک میلیارد ریال معادل یکصد میلیون تومان پیش بینی شده است و ان شاالله ظرف مدت ۵ ماه تکمیل خواهد شد.

منتخب مردم صفی آباد در شواری اسلامی صفی آباد در ارتباط با احداث جایگاه سوخت بعنوان یکی از مطالبات شهروندان توضیح داد:
در سال های گذشته ما به عنوان شواری اسلامی صفی آباد از مردم و بطور مشخص از برخی سرمایه داران جهت سرمایه گذاری و احداث پمپ بنزین دعوت میکردیم اما استقبال نمی شد. اکنون با پیگیری های مستمر شهردار محترم جناب مهندس شاهرخی فر و رایزنی های شورای شهر ۳ هکتار از زمین های پشت اداره ی آبفای صفی آباد که متعلق به کارخانه ی یخ بوده را در اختیار گرفته ایم. این مکان با توجه به همجواری با جاده ی صفی آباد که در آینده تعریض و ۴ بانده خواهد شد محل مناسبی برای احداث جایگاه سوخت خواهد بود.
ایشان با ذکر این مطلب افزود: در حال انجام مراحل اداری جهت کسب مجوز های لازم هستیم تا در آینده ای نزدیک مزایده ای در این خصوص برگزار کنیم.
الهایی سحر ادامه داد: با تلاش های نماینده محترم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی مهندس پاپی زاده جاده صفی آباد در زمره اعتبارات ملی قرار گرفته است که به زودی تعریض و ۴ بانده و در نهایت به جاده اندیمشک – اهواز متصل خواهد شد. این ویژگی باعث می شود تا سرمایه گذاران با خیال راحت از سرمایه گذاری در احداث جایگاه سوخت صفی آباد استقبال کنند.

سخنگوی شورای اسلامی صفی آباد در خصوص انتقال و اسکان اداره برق صفی آباد به داخل شهر گفت: جلسات متعددی با آقای نمازی ریاست محترم اداره برق شهرستان دزفول داشته ایم و به توافق رسیده ایم. ان شاالله به زودی این اتفاق رخ خواهد داد.

ایشان در پاسخ به این سوال که از نظر شما مهمترین و بزرگترین مطالبه شهروندان صفی آباد از شورای اسلامی این شهر چیست پاسخ داد: به اعتقاد ما وضعیت بهداشت و درمان مهمترین خواسته ی مردم است. ما در این خصوص با مرکز بهداشت و درمان صفی آباد مذاکره کردیم تا ساعات کاری خود را به جهت رفاه حال شهروندان افزایش دهد. مقرر شده که این مرکز از ساعت ۸صبح الی ۳ بعدازظهر و ۴بعداز ظهر الی ۸شب خدمات دهی کند. پیش از این ساعت کاری مرکز بهداشت از ۸صبح تا ۱۲ظهر بود.
الهایی سحر با ذکر این مطلب گفت: با توکل بر خدا و تلاش و پیگیری بنده و همکارانم در شورای اسلامی صفی آباد اورژانس شهری صفی آباد هم به زودی آغاز بکار می کند. ساختمان اورژانس که در محل مرکز بهداشت و درمان صفی آباد است آماده شده و خودروی بنز هم در حال تکمیل تجهیزات پزشکی است تا از گمرک ترخیص شود. جا دارد اینجا از همکاری برادرانم رحیم جعفری و خسرو هادی پور صمیمانه تشکر کنم.

خبرنگار ما از رئیس شورای اسلامی شهر صفی آباد پرسید دغدغه این روزهای شما در خصوص شهر چیست؟
ایشان عنوان کرد: از نظر ما وضعیت بازار خرید کالا و اجناس در صفی آباد نا مطلوب است. استقبال و خرید مردم از بازار و مراکز خرید شهر از نظر ما مطلوب نیست و میل مردم به سمت خرید از بازار ِ خارج از شهر تمایل دارد. به همین جهت ما به دنبال راهی برای سامان بخشی به این وضعیت هستیم تا جوانانی که قصد ایجاد اشتغال برای خود و سرمایه گذاری در شهر و کسب درآمد هستند دغدغه ای نداشته باشند.
دستفروشانی که از محل بازار روز دزفول به سمت جاده ی صفی آباد و نهایتاً روبروی دانشگاه پیام نور رانده شده اند علاوه بر افزایش خطرات جاده ای در وضعیت بازار شهرهای میانرود امام و صفی آباد قطعا تاثیرمنفی دارند.

ایشان در پایان ضمن اشاره به تلاش های بی دریغ اعضای شورای اسلامی و شهرداری صفی آباد در جهت اعتلای شهر در همه زمینه ها یادآور شد:
نخست رضایت خداوند و بعد از آن کسب رضایت مردم و بهبود بیش از پیش امکانات رفاهی در شهر از اولویت های ماست و از مردم میخواهیم ما را یاری کنند. همچنین از پایگاه خبری دزفول امروز که این گفتگو را فراهم کرد تشکر می کنم.

لازم به ذکر است منوچهر زارع کریمی، مرتضی عیسوندشیری، رحیم الهایی سحر، سعید صفریان و کریم زمانی منتخب مردم صفی آباد هستند و شورای اسلامی این شهر را تشکیل می دهند.