در بیست و هفتمین سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، نشست روشنگری اندیشه های امام خمینی(ره) به همت کانون فرهنگی مسجد امام خمینی(ره) و با همکاری حوزه مقاومت بسیج ثارالله(ع) صفی آباد، با حضور بسیجیان و مردم ولایتمدار این شهر پنجشنبه ۱۳ خردادماه برگزار شد.

در این برنامه حجت الاسلام والمسلمین فیض الااسلام امام جمعه شهر امام در بیانات خود که به تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) پرداخت، با اشاره به وظیفه ی انبیای الهی که همانا هدایت جامعه به سمت صراط مستقیم است، گفت:
انبیا آمدند تا جامعه را به صراط مستقیم هدایت کنند. ماندن بر سر صراط مستقیم هزینه هایی دارد. دشمن همواره از راه های مختلف در صدد مقابله با اعتقادات مذهبی است تا مردم را از صراط مستقیم خارج کنند. هدف دشمن اکنون برگشتن مردم از ولایت و عدم ولایت پذیری است.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) وصیت نامه خود را با حدیث ثقلین آغاز نموده اند افزود: بعد از پیامبر(ص) اهل بیت را از قرآن جدا کردند.این همان چیزی بود که پیامبراکرم(ص) نمی خواست.پیامبر در واقعه ی غدیر فرمودند أَنَا صِراطُ الله الْمُسْتَقیمُ الَّذی أَمَرَکُمْ بِاتِّباعِهِ، ثُمَّ عَلِی مِنْ بَعْدی. ثُمَّ وُلْدی مِنْ صُلْبِهِ أَئِمَّهُ (الْهُدی) .. (ای مردم! صراط مستقیم خداوند منم، که شما را به پیروی آن امر فرموده. و پس از من علی است و آن گاه فرزندانم از نسل او..)

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام با بیان اینکه صراط مستقیم همان ولایت اهل بیت و پیروی از آن است، افزود: به ولایت ظلم شد و حاصل آن به شهادت رسیدن امام علی(ع) در محراب نماز بود . به ولایت ظلم شد تا امام حسن(ع) با آن مظلومیت به شهادت برسد. به ولایت ظلم شد تا واقعه ی عاشورا رقم بخورد؛ آنجا که حضرت امام خامنه ای فرموند گودال قتلگاه، نتیجه ی بی توجهی به برکه ی غدیر است.
وی در پایان  با اشاره به انواع تعابیر اسلام از جمله اسلام آمریکایی، گفت: امام خمینی(ره) در اسلام دمید تا جان تازه بگیرد و بشود همان اسلام ناب محمدی.

در بخش پایانی برنامه مداح اهل بیت(ع) کربلایی حسن عسکری در رثای امام خمینی(ره) به نوحه خوانی پرداختند.

پایان خبر/