به گزارش “دزفول امروز” صبح امروز “دبیر هیئت اجرایی کانون جلسات قرآن دزفول” در مصاحبه با خبرنگار دزفول امروز ضمن ارائه گزارشی از جلسات قرآن این شهر برنامه های کانون جلسات قرآن دزفول را در ماه مبارک رمضان و همچنین فصل تابستان تشریح کرد.

“محمد اسماعیلی” برگزاری جلسات قرآن را یکی از آداب و رسوم معنوی دارالمومنین دزفول برشمرد که از سالهای پیش از انقلاب اسلامی کانون انسان سازی و توجه مردم به قرآن و معارف اسلامی است و با پیروزی انقلاب اسلامی رشد و جریان سازی و کادرسازی فراگیری پیداکرد.

دبیر کانون جلسات قرآن دزفول با اشاره به برگزاری جلسات قرآن در مقاطع سنی مختلف کودکان، نوجوانان و جوانان برادر و خواهر، برنامه های روزانه این جلسات را پس از اقامه نماز جماعت در مساجد، تلاوت قرآن و ارائه مباحث تربیتی، اخلاقی، تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی، تفسیر، احکام و مباحث روز عنوان کرد.

اسماعیلی برنامه های این کانون در ماه رمضان را مسابقات قرآنی، صوت، ترتیل، اذان، تفسیر و نهج البلاغه در مقاطع سنی کودکان، نوجوانان و جوانان برشمرد که به نفرات برگزیده و برتر جوایزی اهداخواهد شد و همچنین افزود: جلسات قرآن با همکاری دیگر نهادهای موجود درمساجد به برگزاری مراسم ادعیه خوانی و احیاء شبهای قدر خواهند پرداخت.

دبیر کانون جلسات قرآن با برشمردن برنامه های تابستانه کمیته های مختلف کانون جلسات قرآن، دوره های آموزشی تربیت مربی قرآن، دوره فرقه شناسی، هماهنگی با اردوگاه‌های شهیدرجایی و کوثر جهت اردوهای جلسات قرآن و برگزاری اردوی متمرکز مشهد مقدس ویژه ۲۰۰ نفر از برادران و ۱۵۰ نفر از خواهرا با همکاری شجره طیبه صالحین بسیج و ارائه اماکن، استخرها، باشگاه ها و سالن های ورزشی و تامین وسایل ایاب و ذهاب با ۵۰ الی ۶۰ درصد تخفیف برای برداشتن دغدغه تدارکاتی و کمک به مسئولین جلسات عنوان کرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه جلسات قرآن بهترین مکان برای پرکردن اوقات فراغت و تقویت فکری، معنوی، ورزشی و سرگرمی دانش آموزان است ضمن تشکر از حمایت‌های مسئولین فرهنگی، تصریح کرد با وجود تعداد زیاد مساجد و جلسات قرآن و حجم بالای فعالیت ها انتظار حمایت بیشتری را برای برداشتن دغدغه های مشکلات پیش روی مسئولین جلسات قرآن از این عزیزان داریم.

جلسات قرآن یکی از شاخصه ها و بنیادهای اصیل فرهنگی شهرستان دزفول و یکی از مراکز خودسازی و کسب معارف قرآنی است.

رهبر انقلاب دو روز پیش بر ایجاد و گسترش جلسات قرآنی برای افزایش سرعت رشد حرکت قرآنی در کشور و آشنایی مردم با قرآن تاکید کردند.

 

محمد اسماعیلی