مسئولین مساجد، باید بیش از آن که به فکر ساخت مسجد باشند،به فکر ساخت انسان مسجدی شوند.

فرمانده حوزه بسیج ثارالله صفی آباد، شهرستان دزفول، درگفتگو با خبرنگار  دزفول امروز اظهار داشت طرح تابستانی بسیج به عنوان جوانه های صالحین با شعار نشاط وتعالی در پرتو قرآن و نماز در جهت پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در پایگاه های تابعه بسیج این حوزه برگزار می گردد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله ستواندوم پاسدار امین ولایتی عنوان کرد:
هدف از اجرای طرح ،تربیت نیروهای کارآمد، تثبیت و انسجام ‌بخشی گروه‌های صالحین موجود و جذب و تشکیل گروه‌های جدید صالحین عنوان کرد و افزود: جوانه‌های صالحین به معنی برگزاری کلاس‌های متنوع و جذاب دینی و مهارتی است.

ولایتی ادامه داد: مهارت‎های دینی شامل مباحث قرآنی چون قرائت، حفظ، مفاهیم، آموزش احکام نماز، سبک زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی است و در کنار آن برنامه‌های متنوع دیگری چون مسابقات، اردوهای مختلف و برنامه‌های ورزشی و غیره را خواهیم داشت.

وی به دغدغه‌های مقام معظم رهبری پرداخت که فرموده‌اند: ” باید کار جنگی و قرارگاهی در مباحث فرهنگی کنیم.” اشاره کرد و گفت: امروز یکی از بزرگترین افتخارات شجره طیبه بسیج، این است که بنا دارد مقابله هوشمندانه‌ای با این جریانات دشمن انجام دهد و پایه کار خود را مسجد قرار داده است.

ولایتی شجره طیبه صالحین را حرکتی تربیتی، مستمر، مسجد محور و محبت محور عنوان کرد و افزود: شناسایی درست سنگر، پایه قرار دادن محبت، فراغت و استمرار، این حرکت را با همه کارهای فرهنگی داخل کشور متفاوت کرده است.

فرمانده حوزه ثارالله شهرصفی آباد از خانواده‌ها تقاضا کرد: فرزندان خود را به مساجد متصل کرده و همچنین به مسئولین صالحین در مساجد کمک کنند.

وی با بیان این‌که مسئولین مساجد، باید بیش از آن که به فکر ساخت مسجد باشند، به فکر ساخت انسان مسجدی شوند؛ تصریح کرد: ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد با نهایت قدرت و قوت به این گروه‌ها کمک کرده و امکانات مسجد را در اختیارشان قرار دهند چرا که ساخت انسان مسجدی نیاز به فکر و برنامه دارد.

IMG_20160603_202157

وی یادآور شد: ثبت‌نام برنامه‌ کلاس‌های جوانه‌های صالحین در کلیه پایگاه های تابعه از ۱۰خردادماه شروع و تا۲۰ خردادماه ادامه خواهد داشت.