به گزارش “دزفول امروز” رضا پورآیین صبح امروز ضمن تشریح اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از برخورد قانونی و جمع آوری قلیان‌سراها و فروشگاه‌های متخلف عرضه دخانیات خبر داد.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز ضمن انتقاد از دادن مجوز به فروشگاه‌های متعدد عرضه دخانیات توسط اداره صنعت، معدن و تجارت، نظارت بر این فروشگاه ها را ضروری دانسته و گفت: عرضه دخانیات به افراد زیز ۱۸ سال تخلف قانونی است و با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

پورآیین با اشاره به راه اندازی مجدد تفریحگاه ساحلی علی کله و دیگر پارکهای ساحلی با برشمردن برخی اقدامات قانونی از جمله افزایش مالیات دخانیات، درج شعارهای هشدار دهنده روی بسته سیگار و آموزش و اطلاع رسانی، این اقدامات را پروسه ای طویل المدت عنوان کرد و اعلام نمود: قصد داریم با همکاری شهرداری دزفول به آگاهی رسانی مردم و نصب بنرهای هشدار دهنده اقدام و سپس با هماهنگی با دادستانی طبق مصوبه دولت برخورد قانونی را در این زمینه اعمال کنیم.

وی اقدامات بهداشتی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در ماه مبارک رمضان را نظارت و بررسی نظافت و بهداشت مساجد، محل های تجمع انسانی و طبخ جمعی غذا، فروشگاه های عرضه و پخت زولبیا و بامیا عنوان کرد.

 

مصرف دخانیات عامل اصلی سرطان و بیماری های قلبی و تنفسی است و سلامت جامعه را تهدید می کند.