حجت‌الاسلام سید رضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ولنگاری فرهنگی را می‌توانیم در جمع مردم، بازار، فروشگاه و…مشاهده می‌کنیم، اظهار داشت: متاسفانه برخی وقار خودشان را در جامعه  حفظ نمی کنند.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب به دلیل گرفتاری های روزمره کشور مانند ترور، انفجار و…وقتی نبود که به مسائل فرهنگی یپردازیم، افزود: امروز مردم کشور بیشتر دغدغه حل گرفتاری ها روزانه خود را دارند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: راهکار حل معضل ولنگاری فرهنگی این است که از خانواده ها شروع کنیم.

وی با اشاره به اینکه وزیر ارشاد اعلام کرده است  ۷۰ درصد مردم ماهواره می‌بینند، گفت: باید اعلام خطر جدی به خانواده ها بکنیم تا مردم از آسیب جدی دور بمانند.

معاون فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با انتقاد از عدم کنترل و نظارت در ورود کالاهای ضد فرهنگی توسط مسئولین، ادامه داد: زمانی که من در مجلس بودم به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفتم که به من گزارش دادند ما ۶۰۰ مصوبه داریم که من گفتم این مصوبات وقتی اجرا و نظارت نمی شود به چه دردی می‌خورد؟

اکرمی در انتها خاطر نشان کرد: مساجد را امام خمینی(ره) سنگر معرفی کردند یعنی اینکه این انقلاب را خودمان باید آفت زدایی بکنیم و از دستاوردهای آن حفاظت بکنیم.

انتهای پیام