خطبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

خطیب؛حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره)

خطبه اول

به گزارش پایگاه خبری دزفول امروز در اولین جمعه ماه مبارک رمضان حجت الاسلام والمسلمین احمدفیض الاسلام در خطبه اول نماز جمعه شهرامام(ره)که با حضور مومنین روزه دار شهرهای امام(ره)،صفی آباد،میانرود و شهرک های پیرامون برگزار گردید؛پس از توصیه به رعایت تقوای الهی نمازگزاران را به استفاده هرچه بیشتر از ماه مبارک رمضان سفارش کرد و اظهار داشت این ماه،ماه رحمت و غفران الهی،ماه ارتباط بیشتر با خداوند متعال،اثبات بندگی و ماه توجه به فقرا و مستمندان است.
وی همچنین در ادامه مومنین روزه دار را به اُنس بیشتر با قرآن در این ماه فراخواند و با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن کریم است افزود:قرآنی که شاخص و میزان و سبب هدایت و تشخیص خوبی از بدی و نفاق را از غیر نفاق و شر و خیر می گردد.در این ماه انسان باید روح را با قرآن مأنوس کند و رنگ و بوی الهی پیدا کند تا بتواند باقی مانده عمر خویش را بوسیله آموزه های دین بیمه کند.

خطبه دوم

امام جمعه شهرامام(ره)در خطبه دوم نیز پس از سفارش به رعایت تقوا به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)پرداخت و ضمن اشاره به این فراز از بیانات معظم له که از امام راحل به عنوان یک مومن متعبد انقلابی یاد کردند اظهار داشت:در برخی موارد متأسفانه انقلاب را مختص به یک زمان و مکان و یا یک گروه دانسته اند در صورتی که اینگونه نیست بلکه هر انسانی که حتی اگر امام راحل را ندیده باشد در راه دفاع از دین و حریت و ایستادگی در برابر طاغوت قدم بردارد انقلابی است خواه در زمان نقلاب بوده و زحمت کشیده باشد و یا در دهه های بعد از انقلاب متولد شده باشد.
وی همچنین در ادامه به بیان خصوصیات یک فرد انقلابی از زبان حضرت امام خامنه ای اشاره کرد و افزود:هر شخصی که بخواهد انقلابی باشد و انقلابی بماند باید به مسائل انقلاب اشراف داشته باشد و بدون بصیرت از کنار مسائل انقلاب نگذرد و الا نمی تواند انقلاب را به درستی بشناسد.
حجت الاسلام و المسلمین فیض الاسلام با بیان اینکه فرد انقلابی باید به مبانی و ارزش های اسلامی انقلاب پایبند باشد،خطاب به برخی افراد که می گویند ما در گذشته برای انقلاب زحمت کشیده ایم و کارهای زیادی انجام داده ایم گفت:آن ها گذشته،الآن چه هستید و چه کار می خواهید انجام بدهید.اکنون شخص و گروه برای ما مطرح است و الا خیلی ها در مسیر بودند و از مسیر خارج شدند.
وی همچنین خاطرنشان کرد:هدف گیری آرمان های انقلاب در زندگی فرد انقلابی این است که دقت کند مبادا اعمالش اهداف و آرمان های انقلاب را زیر سوال ببرد.
امام جمعه شهرامام(ره)با بیان اینکه فرد انقلابی نباید کاری بکند که استقلال مملکت به خطر بایفتد تأکید کرد:یک انقلابی باید به طور همه جانبه از جمهوری اسلامی در برابر دشمن حمایت کند.
حجت الاسلام و المسلمین فیض الاسلام همچنین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی را مورد اشاره قرار داد و ضمن توصیه به نمایندگان جهت عمل به این فرمایشات تصریح کرد:اگر مسئولی به جای خدمت به مردم به فکر منصب باشد نزد امت عزتی نخواهد داشت.
وی در ادامه ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری جهت لزوم رفع مشکل اشتغال و ابراز شرمندگی ایشان از بیکاری جوانان بیان کرد:برخی از مسئولین که وظیفه خود را انجام نداده اند باید حیا کنند و از مسیر اشتباه خود بازگردند.
حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام همچنین از دریافت حقوق کلان توسط برخی از مدیران دولتی انتقاد کرد و ادامه داد:گاهی اوقات خبرهایی از درآمد برخی مسئولین شنیده می شود که پیکره جامعه بویژه مستضعفان را جریحه دار می کند.
وی افزود:وقتی رهبر معظم می فرمایند شرمندگی مسئولین باید بیشتر از خود جوان بیکار باشد بخاطر این است که نگاه جوانان به مسئولین نظام است.
امام جمعه شهرامام(ره)در ادامه عدم پایبندی آمریکا به تعهدات خود در برجام،طی چهار ماه و نیم گذشته را متذکر شد و اظهار کرد:برخی ها به دروغ و بی جا مردم را گول می زنند که رونق شده است در صورتی که هنوز تحریم،گرانی و بیکاری وجود دارد و آمریکا نه تنها به تعهدات خود عمل نکرده،بلکه عکس آن تعهدات دارد عمل می کند و این را بدانید که آمریکا دشمن ما و هدفش مقابله با نظام و اسلام است.
حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره)مبنی بر تشکیل شورای انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۹ را نیز یادآور شد و افزود:امام راحل در صحیفه خود می فرمایند ما از جنگ و تحریم نمی ترسیم اگر تحریم ها نبود الآن مسئولان و دلسوزان به این مقام و جایگاه نمی رسیدند و این جنگ و تحریم برای ما خوب بود و فرمودند جنگ برای ما نعمت است که جوانان شجاع ما را زبانزد جهانیان کرد ولی ترس ما از این است که فرهنگ مان را از بین ببرند.
وی افزود:ریشه تمامی گرفتاریهای جامعه در بیماری فرهنگی است و همانطوری که در انقلاب طاغوت را از کشور بیرون راندیم باید در انقلاب فرهنگی اسیر طاغوت نباشیم و گرفتار اندیشه های شیطانی و طاغوتی نشویم و شیطان درون را از بین ببریم.
امام جمعه شهرامام(ره)گفت:مسئولین فرهنگی که پول دریافت می کنند ولی کار فرهنگی موثری نمی کنند در پیشگاه خداوند متعال مسئولند و باید به جوانان حزب الهی و انقلابی اعتماد کرد و به آنها میدان داد تا بتوانند کار فرهنگی انجام دهند.
وی افزود جوانان مذهبی باید فعالیت خودشان را دو چندان کنند و حضوری موثر در مساجد داشته باشند و برگزاری جلسات قرائت قرآن خود را ادامه دهند و تا می توانند نیروهای جوان مستعد را به مساجد جذب کنند که ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای این کار است و این را بدانند که به حول قوه الهی و بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری آینده از آن شماست و اسلام پیروز و دشمنان اسلام نابود خواهند شد.
وی همچنین روز ۲۷ خرداد سالروز فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی در سال ۵۸ را مورد اشاره قرار داد و گفت مقام معظم رهبری می فرمایند اگر دست کشاورزان را گرفتید همه فساد ها رفع می شوند.
حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام همچنین سالروز وفات حضرت خدیجه(س) بزرگ بانوی اسلام را گرامیداشت و گفت:حضرت خدیجه(س) بانوی بزرگ اسلام است که تمام مال و زندگی خود را وقف اسلام نمود و بایدمجالس روضه خوانی ویژه این بانوی اسلام برگزار شود.

پایان خبر/