به گزارش دزفول امروز به نقل از رهیاب، مراسم تودیع و معارفه در استانداری خوزستان برگزار شد. در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان، معاون وزیر کشور، نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم در مجلس استان، اعضای شورای اداری و نمایندگان شورا شهر اهواز حضور داشتند. این جلسه با حاشیه هایی همراه بود:

*آیین تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید خوزستان که قرار بود راس ساعت ۸  امروز چهارشنبه ۲تیرماه در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شود، با ۲۰ دقیقه تاخیر آغاز شد.

*به علت کمبود جا و ازدحام جمعیت، جمعیت قابل توجه ای از دعوت شدگان و میهمانان حاضر در این آیین به صورت سرپا و ایستاده مراسم را دنبال کردند و برخی ها هم در پلکان سالن نشستند و به صحبت های سخنرانان مراسم گوش سپردند.

*همه آمده بودند، از مسئولان شهرستانی تا مدیران کل، شیک و پیک و بعضا با هیئتی همراه؛ این حضور تا اواخر جلسه ادامه داشت به طوری که مدام به جمعیت حاضر در این مراسم افزوده می شد.

*تعداد قابل توجه ای خبرنگار و عکاس پوشش خبری مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید خوزستان را برعهده داشتند، خبرنگارانی که بعضا هم مکانی برای نشستن نداشتن و جایگاه ویژه خود را به دلیل ازدحام جمعیت از دست رفته می دیدند.

*نمایندگان مردم در مجلس که در ابتدا در صف اول صندلی های سالن نشسته و در حال خوش و بش با مدیران و مدعوین حاضر بودند که ناگاه با با ورود مقتدایی استاندار سابق، شریعتی استاندار جدید و امیری معاون وزیر مجبور به ترک این جایگاه شدند و بر روی صندلی ها کناری نشستند.

*بعد از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی، مجری برنامه از خبیر سرپرست ۴۰ روزه استانداری خوزستان جهت ادای خیرمقدم دعوت کرد.

*فرج الله خبیر در این جلسه ضمن خیرمقدم و با اشاره به سرپرستی ۴۰ روزه خود در استانداری اظهار داشت: تمام تلاشمان را پر کردن خلاء عبدالحسن مقتدایی انجام دادیم. این گفته خبیر بعضی ها را به یاد ۷ انتصاب خبیر در این مدت کم در استانداری خوزستان انداخت.

*رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان سخنران بعدی این مراسم بود، مراسمی که به گفته مجری مدام در حال تغییر برنامه اولیه بود.

*مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان و رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان از همان ابتدا با گلایه سخنان خود را شروع و با گلایه نیز به پایان رساند. وی با انتقاد از بی توجهی مسئولان ارشد دولت یازدهم و کم سفر کردن آنها به خوزستان گفت: باید یا معاون اول رییس جمهور یا خود وزیر کشور برای این تودیع و معارفه به خوزستان می آمدند.

*ناصری نژاد درحالی از زحمات مقتدایی تقدیر و از شریعتی استاندار جدید خواست مانند وی زحمت بکشد که چندی پیش در مراسمی در شادگان یک دعوای لفظی شدیدی بین خود و مقتدایی را تجربه کرده بود.

*رییس مجمع نمایندگان خوزستان در پایان وقتی در حال ترک سن بود یادداشت های مجری برنامه را به اشتباه با خود برد که در این میان با اذعان مجری به این قضیه، خنده حضار را به همراه داشت.

*چند دقیقه ای به ساعت ۹ صبح مانده بود که مقتدایی با صدای مجری و دست زدن حضار به روی سن فراخوانده شد تا به قول خود امروز حرف های امیدوارانه و تراژدیک بزند.

*مقتدایی از همان ابتدا به رسم همیشگی خود با داستانهایی قصد داشت فضای مراسم را تغییر دهد، داستانهایی که در آخر با کنایه همراه هستند و این بار کنایه از غافلگیر شدن خود از برکناری از استانداری خوزستان بود.

*استاندار سابق خوزستان با لحن به ظاهر شوخی گفت که امام راحل به عوامل شاه ۱۰ روز مهلت داد تا بروند و بعد اعلام جمهوری اسلامی کرد ولی اینجا به ما ۱۰ دقیقه وقت ندادند.

*وی در مورد برکناری خود گفت که یکم آذرماه بازنشسته می شوم و اینکه می گویند مقتدایی بازنشسته شده منتفی است؛ حکم تغییر مرا وزیر دیگری صادر کرد و قضیه برمی گردد به اراده آقای روحانی و رئیس یک دفتر. مقتدایی این را هم گفت که پدرخوانده ها بیخ گوش رییس جمهور گفتند که من باید بروم، همان هایی که اژدهای اقتصادی بودند و ۳۷ سال مانع توسعه استان شدند.

* استاندار آبادانی سابق خوزستان در خلال سخنان خود گفت که دولت اگر در بخش خارجی به وزارت ظریف می نازد باید در بخش کارهای اجرایی مجسمه طلایی مقتدایی را در کنار درب ورودی وزارت خانه ها بگذارد تا وزرا به احترام مقتدایی هر روز کلاه از سر بردارند.

*مقتدایی که سخنانی پُر کنایه همراه با طنز در جلسه تودیع خود ایراد می کرد و البته با دست زدن حضار نیز همراه بود اظهارکرد آقای روحانی تخصص در کلیدسازی دارند که قفل ها را باز کنند ولی بعضی از قفل ها زنگ زده است باید یک حسن قفل بُر بیاید.(خنده حضار)

*سخنان مقتدایی در حالی ایراد می شد که به نظر می رسید حوصله معاون وزیر سر رفته است.

*یکی دیگر از نکات قابل توجه سخنان مقتدایی آنجا بود که از دوستان خواست تا پولی جمع آوری کنند و چند دست کت و شلوار مدیریتی برای استاندار جدید بدوزند چراکه شریعتی با این ریش و کت و شلوار اصولگرایی، در اصلاح طلبی پدر من را درآورده است.

*استاندار سابق خوزستان در ادامه اذعان کرد که بنده نه قهر کردم، نه استعفا دادم و نه بازنشسته هستم، فقط یک سزارین سیاسی انجام دادم که بعد من برکنار شدم. وی در پایان گفت شاید روزی دوباره به استانداری برگردم.

*بعد از سخنان ۳۰ دقیقه ای مقتدایی نوبت به حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور و معاون وزیر رسید. وی در واقع با سخنان خود جواب حرف های مقتدایی را داد، سخنانی که باعث شد جدال دولتی ها در استانداری خوزستان بیش از پیش نمایان شود.

*امیری مقتدایی را پاک دست و پرتلاش نامید و گفت صحبت های امروز ایشان نشات گرفته از ذهنیت وی است.

*وی در دفاع از رییس جمهور اظهار کرد اینکه فکر کنیم مقتدایی توسط رئیس جمهور برکنار شد، بی اساس است.

* معاون وزیر کشور افزود تعامل وی با برخی از وزرا و معاونان کم بود. ما مایل به همکاری بودیم اما به استناد نامه مقتدایی وزیر کشور حکم بازنشستگی را صادر کرد.

*وی اراده ها برای تغییر مقتدایی را از زمانی که حکم بخشداران زن در استان صادر کرد دانست و تاکید کرد ناهماهنگی ها از آن زمان آغاز شد و عزل و نصب های اخیر هم تاثیر گذار بود.

*بعد از سخنان امیری مراسم تودیع و معارفه انجام شد که در میان قرائت حکم شریعتی توسط مجری، مقتدایی و امیری بازهم گپ و گفتی در خصوص سخنان مطرح شده داشتند.

*این جلسه حدودا دو ساعته با سخنان غلامرضا شریعتی استاندار جدید به پایان رسید.

انتهای خبر