به گزارش “دزفول امروز” حجت الاسلام مهراب صادق نیا عصر امروز در آیین جمع خوانی قرآن کریم در حرم سبزقبا(ع) گفت: اهل بیت(ع) به مرحله ای از شناخت و معرفت الهی رسیدند که خدا ایشان را به درجه عصمت از هرگونه ناپاکی در قول، فکر و اندیشه رساند.

استادیار دانشگاه ادیان و مذاهب به عنوان سخنران پیش از آغاز تلاوت قرآن، ضمن بیان نکات تفسیری جزء بیست و سوم قرآن مجید گفت: تطهیر امتیاز ویژه اهل بیت(ع) است و مراد از “اهل بیت” در آیه تطهیر، پنج تن آل عبا(ع) می باشند.

حجت الاسلام دکتر مهراب صادق نیا با اشاره به آیه «و انک لعلی خلق عظیم»، پیامبر رحمت(ص) را صاحب اخلاق عظیمی عنوان کرد که همه اسباب دنیا توان محاسبه و نگارش آن را ندارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به آیه «ان الله و ملائکته یصلون علی النبی…» مقصود از فرستادن دائم صلوات بر پیامبر اکرم(ص) را توسط مومنان را تسلیم در برابر فرمان الهی بیان نمود.

صادق نیا همه عالم را موعظه گر الهی توصیف کرد و علت عدم پذیرش موعظه توسط برخی انسانها را دل سنگ شدن عنوان نموده و افزود: لازمه پذیرش سخن حق، خشوع در برابر خدا و داشتن گوش شنوای به دور از تعصب است.

مراسم جمع خوانی جزء بیست و سوم قرآن کریم عصر امروز با تلاوت قاریان برجسته شهرستان دزفول با حضور امام جمعه، مسئولین شهری و لشکری و عموم شهروندان دزفولی همراه با پخش زنده تلویزیونی از سیمای خوزستان در حرم سبزقبا(ع) این شهر برگزار شد.

IMG_8541

IMG_8533

IMG_8529

IMG_8547