به گزارش “دزفول امروز” حجت الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی در خطبه های نماز جمعه دزفول که در مصلای امام علی این شهر برگزار شد گفت: مسئولان باید بارفع مشکلات اقتصادی معضل رکود را مرتفع و رونق اقتصادی و رفاه مردم را فراهم کنند.

“امام جمعه موقت دزفول” پس از ذکر حمد و ثنای ایزد منان و توصیه به رعایت تقوای الهی با اشاره به اینکه ماه رمضان تعلق به امیرالمومنین علی(ع) دارد فرمودند: یکی از بزرگترین مشکلاتی که امام علی(ع) با آن مواجه بود، عدم پیروی غالب مردم -به جز اندکی- در عمل و رفتار و الگوگیری از ایشان بود تا جایی که امام مرگ خود را از خدا طلب می کردند.

حجت الاسلام بیگدلی با ذکر حدیثی از مولای متقیان، مومنان را انسان هایی عنوان کرد که دنیای فانی را حقیر می شمرند و به آن متکی نیستند و به ارزشهای الهی و آخرت پایبندند و در عمل به اخلاق و تعهدات نمونه و الگو می باشند و تلاششان در دنیا جهت کسب آخرت و سعادت ابدی است.

خطیب جمعه دزفول مقام پرستی، پیروی از شهوات و حب نفس را از نمونه های بارز دنیاپرستی عنوان نمود و در مقابل خدمت به مردم و مستضعفان، دوری از افراط و تفریط، درنظر گرفتن خدا در انجام کارها را جلوه های خدایی بودن معرفی کرده و افزود: مردمی که اهل تقوا، کرامت، بزرگی، عمل کردن و نه فقط شعار دادن هستند، خدمت به دیگران را با پست و مقام دنیوی عوض نمی کنند.

حجت الاسلام بیگدلی ادامه با تاکید بر اهمیت لیالی قدر همگان را به شب زنده داری، دعا و راز و نیاز و بهره گیره از این شبهای ارزشمند که کلید نجات انسان از سقوط و بدبختی هاست فراخواند.

امام جمعه موقت دزفول مسئولان را به رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی در جامعه تشویق کرد و گفت: آنان بارفع مشکلات اقتصادی معضل رکود را مرتفع و رونق اقتصادی و رفاه مردم را فراهم کنند.

خطیب جمعه دزفول با بیان روایتی از پیامبر رحمت(ص) خطاب به امیرالمومنین(ع) مبنی بر اینکه: تو باید بمانی تا حقیقت دین و مظلومیت خاندان ما ار به مردم نشان بدهی، مظلوم زندگی کنی و مظلومانه به شهادت برسی، تا پیروان حقیقی ما از دروغگویان و منافقان تشخیص داده شوند، یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای مظلوم ۷ تیر را گرامی داشتند و افزودند: شهید دانش در علم و حلم برای جامعه ما نمونه و الگو هستند.

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه دانشجویان و جوانان انقلابی باید دارای اخلاق نمونه و پیرو ارزش های معنوی باشند گفت: دانشجویان در موضع های سیاسی نباید از الگوهای غیردینی و دشمنان اسلام و انقلاب بهره بگیرند و چنین مواضعی در دانشگاه قابل قبول نیست.

حجت الاسلام بیگدلی مسئله بحرین را مورد توجه قرار داده و ابراز داشت: مبارزه همه جانبه ای که حکام آل خلیفه علیه روحانیت مبارز در پیش گرفته اند ان شاء الله به شکست آل خلیفه و آل سعود منتهی خواهد شد.

خطیب جمعه دزفول ضمن تبریک هفته قوه قضاییه از تلاش مراجه قضایی تشکر و ابراز امیدواری کردند تا با تلاش و جدیت انتظار به حق مردم را در ایجاد امنیت بیشتر تامین کنند.

“دادستان دزفول” در جایگاه سخنران قبل از خطبه ها ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالگرد شهادت شهید بهشتی و شهدای ۷ تیر، اخلاق، عملکرد و خدمتگذاری مخلصانه و پرتلاش شهید بهشتی را مورد ستایش قرار دادند.

“احمد قهرمانی” ابراز داشت که در سال گذشته به بیش از ۸۲ هزار پرونده رسیدگی شده و با توجه به این عملکرد موفق دستگاه قضایی دزفول به عنوان مرجع قضایی نمونه معرفی گردیده است.

وی در ادامه به نا امنی هایی که در دزفول اتفاق می افتد اشاره کرده و از مردم درخواست کردند برای حل چنین مشکلات امنیتی با قوه قضائیه نهایت همکاری را بنمایند.

IMG_8310

مسابقه کتابخوانی کتاب شهید عبدالحسین خبری

IMG_8316

حضور جوانان و جلسات قرآن در نمازجمعه

IMG_8319

سخنران پیش از خطبه

IMG_8328

پاسخگویی به مسائل شرعی و دریافت وجوهات شرعیه نمازگزاران

IMG_8339

سیستم صوتی

IMG_8372

بیان احکام شرعی روزه در بین الصلوتین

IMG_8334

خطیب جمعه در نمایی زیبا

IMG_8322

IMG_8344

IMG_8356

IMG_8358

IMG_8361

IMG_8368

IMG_8364