به گزارش “دزفول امروز” حجت الاسلام دکتر مهراب صادق نیا در مراسم احیاء شب ۱۹ ماه رمضان در حسینیه ثار الله دزفول گفت: مشکلات و بن بست های امروز غرب محصول اندیشه عدم نیاز به خدا و اتکای صرف به عقل خود است.

“استادیار پژوهشکده ادیان و مذاهب” با اشاره به نزول تورات و انجیل و قرآن در ماه رمضان، این ماه را فصل گفتگوی خدا با انسان در همه ادیان و عصرها عنوان کرد.

صادق نیا نزول کتاب های الهی را برای رهایی انسان از رنج معرفی کرده و افزود: مشکلات و بن بست های امروز غرب محصول اندیشه عدم نیاز به خدا و اتکای صرف به عقل خود است ولی به اعتقاد ادیان الهی انسان صرفا با تکیه بر عقل خود نمی تواند رنج های خود را برطرف کند و به منبعی فراتر از خود باید تکیه کند.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: یهودیت و مسیحیت معتقدند انسان به علت خوردن میوه ممنوعه توسط حضرت آدم در رنج است ولی به اعتقاد اسلام  منشاء رنج انسان در دنیا دوری از خداست.

وی با متذکر شدن پاسخ حضرت زینب (س) در مجلس یزید که فرمود: جز زیبایی چیزی ندیدم و از خدا راضی هست، و همچنین پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) که در لحظه مرگ فرمود: مرگ نزد من از عسل شیرین تر است، تصور انسان ها از مصیبت و رنج و سختی را ناشی از دوری به خدا و آرامش خاطر اهل بیت(ع) در اوج مصائب ظاهری دنیا را نزدیکی به خدا بیان نمود.

صادق نیا با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) قرآن ناطق و مجسم است، نتیجه دوری از ولایت را در صدر اسلام گرایشاتی همچون خوارج و در عصر حاضر گروه های تکفیری برشمرد.

احیاء شب های ۱۹ ، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان به همت هیئت رزمندگان و عاشقان ثار الله دزفول از ساعت ۲۳ الی ۳:۳۰ بامداد در محل حسینیه ثارالله واقع در روبروی آستانه رودبند با حضور عموم خواهران و برادران برگزار می شود.

IMG_8386

IMG_8396

IMG_8385

IMG_8399

IMG_8389

IMG_8408

IMG_8387

IMG_8375

IMG_8376

IMG_8377

توصیه های ۱۲گانه رهبر انقلاب برای استفاده بهتر از شبهای قدر (برای مشاهده عکس در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید).

IMG_8415

دعاها، نماز و اعمال شبهای قدر (برای مشاهده عکس در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید).

  • دریافت نرم افزار اندروید شب های قدر حاوی ادعیه و اعمال ماه رمضان و لیالی قدر از کافه بازار هدیه دزفول امروز به کاربران (اینجا کلیک کنید).

 

کاربران عزیز! هیئت تحریریه پایگاه خبری تحلیلی دزفول امروز را نیز از دعای خود فراموش نکنید.