به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دزفول امروز؛
نوزدهمین دوره مسابقات قرائت و درک مفاهیم قرآن کریم گرامیداشت شهدای مدافع حرم با اعلام نتایج رقابت قاریان برجسته ی شهرستان دزفول و حومه خاتمه یافت.

در مرحله نهایی این مسابقات که در مسجد جامع شهرک شهید محمد منتظری برگزار شد، ۲۰ نفر از قاریان ممتاز حضور داشتند که در شب گذشته و در مراسم اختتامیه ی این مسابقات به نفرات اول تا سوم هر رشته جوایزی اهدا گردید.

در شب سوم و پایانی این مسابقات قاسم مقدمی نفر اول مسابقات بین المللی مسابقات تهران در سال ۹۱ و از قاریان ممتاز جهان اسلام، همچنین قاری نوجوان و ممتاز کشوری، امیرعلی یادگاری به زیبایی آیاتی از کلام وحی را تلاوت نمودند، و نیز گروه بین المللی تواشیح ثقلین به اجرای برنامه ی خود پرداخت.

امام جمعه  دزفول، امام جمعه  شهر امام، نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی، فرماندهی سپاه حضرت ولی عصر.عج. و فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج دزفول و جمعی دیگر از مسئولین در اختتامیه مسابقات قرآن حضور داشتند.

فریدون غلامی دبیر ستاد برگزاری مسابقات در این خصوص گفت:در برنامه ی اختتامیه که اجرای آن بر عهده  هادی ربیعی مجری توانای شبکه قرآن و معارف سیما بود، شاهد استقبال بسیار خوب مردم بودیم چرا که مسابقات نسبت به دوره های قبل از سطح کیفی بالاتری برخوردار بود.در این بین حضور جوانان و نوجوانان بسیار خوشحال کننده بود که نشان از علاقمندی آنان به معارف قرآنی است.

وی با ذکر این مطلب افزود:به زودی برای مسابقات سال آینده برنامه ریزی خواهیم کرد تا با برگزاری کلاس های متعدد و مسمتر، سطح کیفی قاریان را در تکنیک های صوت، لحن و تجوید ارتقا بخشیم، همچنین با توجه به استقبال خوب مردم، باید مکانی بزرگتر برای اجرای مسابقات در نظر بگیریم.

دبیر ستاد برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم گفت:
این مسابقات یکی از بی نظیرترین، بزرگترین و باسابقه ترین مسابقات قرآنی در سطح شهرستان و کم نظیرترین در سطح استان است و البته این موضوع به زعم بنده نیست بلکه به گفته میهمانان و قاریانی عزیزی است که از خارج از شهرستان در برنامه حضور پیدا می کنند.

فریدون غلامی با عنوان این مطلب ادامه داد:از مسؤلین  انتظار داریم این مسابقات را همه جانبه حمایت کنند، به ویژه به لحاظ مالی و پوشش رسانه ای و تبلیغاتی از ما پشتیبانی گردد تا بتوانیم اهداف مسابقات که همانا توسعه و ترویج معارف قرآنی در سطح منطقه است را به خوبی به غایت برسانیم.

لازم به ذکر است این برنامه تحت پوشش خبری و رسانه ای شبکه قرآن و معارف سیما، سیمای خوزستان و برخی خبرنگاران خبرگزاری ها بود.