به گزارش “دزفول امروز” روز گذشته جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با حضور امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و دیگر اعضای این ستاد در محل دفتر امامت جمعه این شهر برگزار شد.

IMG_8110

“نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول” از نبود پیوست فرهنگی و بروز معضلات متعدد فرهنگی که شکایت های مومنین و عدم حضور مردم در تفریحگاه های ساحلی را باعث شده انتقاد کرد و ابراز داشت: ما مخالف تفریح و شادی مردم نیستیم و دغدغه ما تفریح سالم مردم و وجود فضای تفریحی با در نظر گرفتن پیوست فرهنگی است.

“رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول” خواستار پیگیری جدی اجرای مصوبه پیوست فرهنگی شده و تصریح کرد: وجود ناهنجاری اخلاقی در شهرستان ناراحت کننده است و باید با غیرت دینی درصدد اجرای کارهای  فرهنگی بود.

“امام جمعه دزفول” افزود: باید با برگزاری جلسه ای با مسئولین فروشگاه های بزرگ تجاری و پیمانکاران فضاهای تفریحی شهرستان به تدوین پیوست فرهنگی و مشخص نمودن وظایف محوله به آنها اقدام و نسبت به پیشگیری و حل معضلات فرهنگی مبادرت کنیم.

“قاضی دزفولی” برنامه های هفته حجاب و عفاف را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: فعالیت بیشتر بخش هنر در زمینه حجاب و عفاف، برای جوانان جذابیت فراوانی خواهد داشت.

وی با در نظر قرار دادن اجرای نمایش های سطح شهر گفت: مجوزهای اجرا و نظارت بر تمام مراحل نمایش تئاتر دو عنصری کلیدی هستند که مورد توجه قرار گیرند شاهد بروز مشکلات فرهنگی نخواهیم بود.

IMG_8100

“سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد” با بیان اینکه اگر قبل از اتمام ماه مبارک رمضان تدابیر لازم اندیشیده نشود مجددا فضاهای تفریحی ساحل رودخانه دز مشکل ساز خواهند شد، تسریع شهرداری دزفول در اجرای پیوست فرهنگی تفریحگاه های ساحلی رود دز خصوصا تفریحگاه صاحلی دز (علی کله) را خواستار شد.

“فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول” با بیان برنامه های هفته حجاب و عفاف گفت: دشمنان دنبال پروژه کم اهمیت جلوه دادن حجاب و عفاف و بروز هنجار شکنی در جامعه می باشند و باید با برداشت گام های مفید و مؤثر در راستای اجرای این فرهنگ ملی و اسلامی مانع عملی شدن اقدامات آنها در جامعه شویم.

IMG_8149

“حجه الاسلام مرتضی بیگدلی شاملو” مسئول سازمان تبلیغات اسلامی نیز ضمن ارائه برنامه های این سازمان در هفته حجاب و عفاف ابراز داشت: با توجه به نقش موثزر خانواده های پرسنل ادارات در جامعه، امید است دستگاه های مختلف با برگزاری همایش عفاف و حجاب برای کارکنان خود در هفته حجاب و عفاف، به تاثیرگذاری مضاعف در فرهنگ جامعه نائل آیند.

“غلامرضا نصر الله پور مدیریت آموزش و پرورش دزفول” با اشاره به مظاهر پوشش غربی برخی دانش آموزان تاکید کرد: حجاب و عفاف مقوله ای است که فقط مختص به بانوان نیست بلکه آقایان نیز ملزم به رعایت حدود شرعی و عرفی هستند و باید با تدابیری مانع بروز این ناهنجاری ها که پیامدهای بدی را به دنبال دارند شویم.

IMG_8134

“سرهنگ الهامی” فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول نیز ضمن بیان برنامه های هفته حجاب و عفاف و ارائه گزارش عملکرد این نیرو در ماه رمضان گفت: قبل از اتمام ماه رمضان باید با تشکیل نشستی با نهادهایی که در تفریحگاه ساحلی دز حضور دارند در صدد استفاده درست از این فضای تفریحی برای عموم مردم و مومنین باشیم.

IMG_8104

“سیدعلی فاضل زاده معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول” نیز با بیان گزارشی از اقدامات فرهنگی این دانشگاه، اطلاع رسانی صادقانه وضعیت موجود فرهنگی و پرهیز از دادن اطلاعات غلط در مورد نهادهای خدمتگذار فرهنگی شهرستان را خواستار شد.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر با ریاست امام جمعه، معاونت فرماندار و دبیری ناحیه مقاومت بسیج هر شهرستان، عالی ترین نهاد فرهنگی قانونی در خصوص احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر و تقویت پتانسیل ها و رفع معضلات فرهنگی آن شهرستان محسوب می شود.

IMG_8103

IMG_8102

IMG_815922

برای دریافت برنامه اجرایی هفته عفاف و حجاب در اندازه واقعی برروی عکس بالا کلیک کنید.
IMG_8160