به گزارش “دزفول امروز”، هر ۴ سال یک بار اقتصاددانان موسسه آمریکایی گلدمن ساکس به پیش‌بینی تعداد مدال‌های کسب شده از سوی ورزشکاران کشورهای گوناگون می‌پردازند.
بر پایه پیش بینی این نهاد، دو غول اقتصادی برتر جهان یعنی کشورهای امریکا و چین در بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ بیشترین تعداد مدال ها را از آن خود خواهند کرد.
کشور امریکا با دستیابی به ۱۰۶ مدال در مجموع که ۴۵ عدد از آنها طلا خواهد بود، می تواند برای دومین بار به جایگاه نخست از نظر کسب بیشترین تعداد مدال دست یابد.
همچنین کاروان المپیک کشور چین با کسب ۸۹ مدال در مجموع که ۳۶ عدد طلایی رنگ خواهد بود، پس از امریکا قرار خواهد گرفت و این موضوع یادآور جدول توزیع مدال ها در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن خواهد بود.
اما مهم ترین نکته در پیش بینی موسسه گلدمن ساکس، تعداد مدال هایی است که کاروان المپیک کشورمان در بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ به دست خواهد آورد.
 ایران با کسب 13 مدال در جایگاه هجدهم قرار می گیرد
از دیدگاه گلدمن ساکس، کشور ایران در بزرگ ترین رویداد ورزشی جهان به ۱۳ مدال دست می یابد که از این تعداد ۴ مدال به رنگ طلایی خواهد بود.
 علاوه بر این، جایگاه ایران در جدول توزیع مدال ها جایگاه هجدهم خواهد بود و تعداد مدال های طلای ایران نسبت به دوره پیش تغییر نخواهد کرد و همچنان ۴ عدد خواهد بود.
 لازم به ذکر است که از نظر موسسه گلدمن ساکس، کشور برزیل میزبان بازی های المپیک ۲۰۱۶ تنها به ۵ نشان طلا دست می یابد و به جایگاهی بهتر از جایگاه شانزدهم دست نخواهد یافت.
yjc