به گزارش “دزفول امروز” عظیم سرتیپی از انتخاب ارکان نمونه مساجد شهرستان دزفول خبر داد.

«مسئول بسیج مساجد و محلات ناحیه مقاومت بسیج دزفول» در گفتگو با دزفول امروز گفت: به منظور تجلیل از مساجد در تراز انقلاب که وظیفه کادرسازی برای انقلاب اسلامی را انجام می دهند و به مناسبت روز جهانی مسجد قصد داریم برای اولین بار مساجد و ارکان شاخص آنها را به جامعه معرفی و تجلیل کنیم.

سروان پاسدار عظیم سرتیپی مسجد تراز انقلاب را مسجدی دانست که در کلیه شئون، محور محله بوده و هماهنگی خوبی بین ارکان مسجد حکمفرما باشد.

وی ارکان مسجد را امام جماعت دلسوز به عنوان قلب تپنده، هیئت امنا به عنوان «نگهدارنده و قوام دهنده»، خادم مخلص بی ریا و مدیر کانون های فرهنگی هنری به عنوان ابزار فرهنگسازی در جامعه و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج برشمرد.

سرتیپی افزود: جشنواره در سه سطح کشوری، استانی و شهرستانی و نیز در دو مقطع مساجد شهری و مناطق محروم برگزار می شود.

وی نفرات برگزیده استانی از شهرستان دزفول را بدین‌گونه تشریح کرد:

-دکتر مهدی احمدی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید فرخی راد مسجد الغدیر کوی آزادگان به عنوان فرمانده پایگاه برتر شهری استان

-آقای محسن ژولاشوشی خادم مسجد شهید توتونچی – خادم برتر مساجد استان

-حجت الاسلام سیدصادق هاشمی امام جماعت، صاحب حمیدی فرمانده پایگاه بسیج و عباس فضلی مهر مسئول هیئت امنا، ارکان مسجد زین العابدین(ع) شهرک خیبر نیز به عنوان ارکان برتر مناطق محروم استان

 

مسئول بسیج مساجد و محلات ادامه داد: این عزیزان در مراسمی که شنبه ۳۰مرداد در مرکز استان برگزار می شود حضور پیدا خواهند کرد و مورد تجلیل واقع می شوند.

وی تصریح کرد: همچنین ارکان مساجد برتر شهرستان نیز در مراسم بزرگداشت روز جهانی مسجد که روز شنبه ساعت ۱۷:۳۰ در مسجد حجت ابن الحسن(عج) برگزار می شود با حضور امام جمعه محترم معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

سرتیپی نقش محوری، حضور تاثیرگذار و خدمت به «مسجد و محله»، خوشرویی و تعامل خوب ارکان باهم را برخی از شاخص هایی ذکر کرد که برای این انتخاب در کارگروه مربوطه بررسی و برترینها انتخاب شده اند.

وی در پایان ابراز نمود: ناحیه مقاومت بسیج مسئولیت انتخاب فرمانده پایگاه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کانون فرهنگی هنری، اداره اوقاف و امور خیریه «هیئت امنا و خادم»، سازمان تبلیغات اسلامی، بسیج طلاب حوزه علمیه و امام جمعه امام جماعت برتر را به عهده داشته اند.

Rouz Masajed01