به گزارش “دزفول امروز” همایش مدیران و معاونان مدارس شهرستان دزفول با حضور حرج چلداوی معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و چندی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

غلامرضا نصراله پور در این نشست که با موضوع پروژه مهر و بررسی مشکلات و برنامه ریزی راه اندازی مدارس در سال تحصیلی جدید صورت گرفت گفت: اگر فرهنگسازی میخواهید باید به سراغ مدرسه بروید و به کمک ما بیایید.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان به جلسه ای که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شده اشاره کرد و گفت: طبق مباحثی که در جلسه مطرح شد با اجرایی شدن برجام و فروش نفت مشکلاتمان برطرف خواهد شد.

مدیریت آموزش و پرورش دزفول با ارائه آماری از نیروهای اداره افزود: امسال ۲۹۵ نفر بازنشسته و ۵۶ نیروی خروجی منتقل شده داشته ایم و ورودی ما فقط ۶۲ نفر بوده، در نتیجه به تعداد ۲۵۰ نفر کمبود نیرو داریم.

وی با درنظر گرفتن پیشرفتهای تحصیلی شهرستان خاطرنشان کرد: در درصد قبولی دانش آموزان دوره متوسطه ۵ درصد و در میانگین نمره دروس کتبی و کشوری شاهد افزایش نیم نمره بوده ایم.

نصراله پور موفقیت های سال تحصیلی ۹۴-۹۵ مجموعه آموزش و پرورش دزفول را بدین شرح برشمرد:

  • در طرح جابر بن حیان: کسب یک رتبه برتر کشوری و ۴ رتبه برتر استانی
  • در درس درس‌پژوهی: رتبه اول استانی و راهیابی به مرحله کشوری
  • در درس تولید محتوای الکترونیکی: رتبه اول و دوم استانی و راهیابی به مرحله کشوری
  • الگوی مناسب تدریس: دو رتبه اول و نیز رتبه های دوم و سوم استان
  • تجربیات موفق معاونین: رتبه های اول تا سوم استانی
  • بحث چندپایه ها: دو رتبه اول کشوری و رتبه اول استانی

مدیریت آموزش و پرورش دزفول ضمن بیان اینکه سال گذشته شهرستان دزفول رتبه برتر پروژه مهر را داشته است گفت: انتظار داریم شور و نشاط را در مدارس شاهد باشیم و باید روزانه بررسی کنیم که چه مقدار به هدف های مشخص شده از سوی اداره کل نزدیک شده ایم.

نصراله پور پیش دبستانی را یکی از اولویت های آموزش و پروش دانست و بیان داشت:۸۰ درصد دانش آموزان دزفولی هم اکنون در پیش دبستانی ها آموزش می بینند.

وی از اختصاص مبلغی از سوی مدیرکل برای مدارس روستایی، حاشیه ای و هنرستان ها خبر داد که در چند روز آینده برای مدارس شهری هم تخصیص می یابد.

نصر اله پور در پایان از مدیران و معاونین مدارس تحصیلی مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم، فنی و حرفه ای و کاردانش تشکر کرده و از آنها خواست با تلاش بیشتر سال تحصیلی خوبی را برای آینده سازان ایران رقم بزنند.

پس از صحبت های نصراله پور سه تن از مدیران مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم و فنی و حرفه ای به بیان مشکلات و برنامه مدارس خود پرداختند.

همچنین در این آیین به مناسبت ایام میلاد امام رضا(ع) برنامه مولودی خوانی توسط یکی از مدیران مدارس برگزار شد.

IMG_0626.

IMG_0621.

IMG_0635.

IMG_0648.

IMG_0651.

IMG_0650.