به گزارش “دزفول امروز” حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های نماز جمعه امروز دزفول که در مصلای امام علی(ع) این شهر برگزار شد گفت: امام را باید شناخت و علم مبارزه با نفس و دشمن را از او آموخت.

برخورد با ثروت اندوزی و حقوق های نجومی در دولت مطالبه رهبر و مردم است

خطیب جمعه موقت دزفول با اشاره به شرایط حال حاضر کشور و توطئه های دشمن، حضور برخی ثروت اندوزان در بدنه دولت و اخذ حقوق های نجومی از بیت المال را متذکر شد و خواستار توجه مسئولین به مواضع رهبری در این خصوص شدند و این خواسته را خواست همه مردم از مسئولین دانستند که نمازگزاران جمعه با سر دادن تکبیر سخن او را تایید کردند.

اعتماد به آمریکا و تفرقه زمینه ساز کودتای ۲۸ مرداد شد

بیگدلی ۲۸ مرداد سالگرد کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ را مورد بحث قرار داده و اتحاد مردم و نیروهای مذهبی و ملی را در تحولات صنعت نفت بسیار با ارزش توصیف کرد که با نفوذ دشمنان بین رهبران نهضت و نقش منفی مصدق و تفرقه بین مردم مقدمات کودتا فراهم شد.

وی تحرکات دشمنان در این زمینه، دلبستگی به آمریکا و تبلیغات سوء نشریات را مسبب ایجاد شکاف و اختلاف بین مردم و رهبران نهضت و به وجود آمدن کودتا عنوان کرد.

وظیفه مسئولین تقویت روحیه مقاومت است

امام جمعه موقت دزفول با مرور برخی مناسبت ها به بیان تحلیلی از پیروزی حزب الله در جنگ ۳۳روزه بر رژیم اشغالگر صهیونیستی پرداخت و ابراز کرد: تمام پیروزی های جبهه مقاومت در مقابل استکبار جهانی و دشمن اشغالگر را مرهون روحیه ایستادگی و پایداری اعلام کرد و مسئولین را به تقویت روحیه مقاومت دعوت کرد.

آزادگان الگوی صبر و پایداری

حجت الاسلام بیگدلی با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور، از صبر و تحمل رنج ها و سختی ها توسط این عزیزان در دوران اسارت تجلیل نمود.

امام را باید شناخت و علم مبارزه با نفس و دشمن را از او آموخت

خطیب جمعه دزفول ضمن تبریک دهه کرامت و میلادحضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) با ذکر حدیثی به برکات وجود این امام در ایران پرداختند و متذکر شدند: امام را باید شناخت و علم مبارزه با نفس و دشمن را از او آموخت.

کرامت صفتی الهی در شخصیت انسان

امام جمعه موقت دزفول به توصیف صفت کرامت که از صفات باری تعالی است و در برخی انسانها از جمله اهلبیت(ع) ظهور و بروز کرده است پرداخت و امام حسن مجتبی(ع) و حضرت معصومه(س) را دو نمونه ویژه انسان کریم معرفی نمود.

وی با تشریح ویژگی های افراد کرامت‌پیشه افزود: انسان با کرامت، حتی اگر از نعمت های الهی بهره کمی برده باشد نیز شاکر است و در زمان معاصر شخصی چون امام خمینی(ره) حائز این خصیصه معنوی بودند.

بیگدلی با ذکر روایاتی از رفتار معصومین(ع) نمونه هایی از سیره عملی و کرامت ایشان در عطا و برخورد با مردم، کمک به محتاجان و حفظ آبرو و شخصیتشان را بیان نموده و تصریح کرد: حب دنیا، فراموشی و فاصله گرفتن از درگاه بامحبت الهی را که باعث فراموشی خود انسان می شود و فقر و نیازمندی مالی که موجب رنج و گرفتاری می گردد را از جمله عواملی دانست که کرامت انسان را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

وی ادامه داد: نقطه مقابل کرامت، لئامت و فرومایگی دانست و به ویژگی های افراد لئیم و پست پرداخت.

خطیب جمعه دزفول با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) یقین را نتیجه ملکه شدن صفت تقوا در انسان مومن عنوان نمودند.

IMG_9484.IMG_0480.