به گزارش “دزفول امروز” معاون آموزشی دانشکده اصول دین دزفول از افزایش رشته های مورد تدریس این دانشکده خبر داد.

«حمیدرضا سعادت فر» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز گفت: در زمینه کیفیت آموزشی تلاش شده دانشجویان از لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار باشند.

مشروح مصاحبه در ادامه می آید:

معرفی دانشکده

دانشکده اصول دین دانشکده ای غیرانتفاعی و غیردولتی زیر نظر وزارت علوم است که برابر دستورالعمل های مربوطه به فعالیت آموزشی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می پردازد.

این دانشکده ۴ شعبه در شهرهای تهران، قم، ساوه و دزفول دارد.

رشته های مورد تدریس

رشته های علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق اسلامی و همچنین زبان و ادبیات عرب در مقطع کارشناسی و رشته علوم قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده دزفول تدریس می شوند.

همچنین رشته های کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی قرار است به این رشته ها اضافه شد.

تسهیلات فرهنگی، آموزشی

کار فرهنگی، اردوهای داخلی و خارجی، ارائه تسهیلات آموزشی برای ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز، اجرای برنامه های فرهنگی تربیتی، برگزاری کلاس های مکالمه عربی و انگلیسی، تربیت مربی قرآن، تربیت مبلغ، رایانه و کارگاه های آموزشی و تسهیلات مالی تخفیف ۴۰درصد شهریه وزارت علوم جزء ویژگی های این دانشکده است.

در دانشکده اصول دین بنا به شرایطی که دارد کلاسهای خواهران و برادران تفکیک جنسیتی دارند و شیفت تحصیلی آنها هم متفاوت است، همچنین تسهیلات خوابگاهی برای خواهران دانشجو ارائه می شود.

وضعیت علمی دانشجویان و دانشگاه

از لحاظ آموزشی کتابخانه دانشکده یکی از کتابخانه های تخصصی و کم نظیر استان است که در زمینه فقه و حقوق، حقوق اسلامی و علوم قرآن و حدیث حدود ۱۶۰۰۰کتاب را در خود جای داده است.

در زمینه کیفیت آموزشی تلاش شده دانشجویان از لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار باشند که هر سال تعدادی از این دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا قبول و مشغول به تحصیل می شوند.

شرکت دانشجویان در همایش های علمی و ارائه مقاله های علمی، آموزشی و پژوهشی از جمله فعالیتهای این دانشکده است.

ارتباط  با حوزه علمیه و دیگر دانشگاه‌های شهرستان

از لحاظ محتوای آموزشی نزدیک به مراکز دینی و حوزه علمیه هستیم ولی از لحاظ ساختاری و اداری ارتباط چندانی نداریم. مرحوم علامه عسکری موسس دانشکده تلاش بر این داشت که به تربیت دانشجویان و پژوهشگرانی در زمینه معارف اسلامی و قرآنی برای نشر و توسعه فرهنگ قرآن و اهلبیت(ع) بپردازد.

از حیث تبادل استاد و بعضا اعزام دانشجوی مهمان با دانشگاه های آزاد، پیام نور و حوزه های علمیه داریم ارتباط داریم.

انتظار از مسئولین

امیدوارم با تعاملی که با موسسات و دانشگاههای شهرستان، استان و کشور خواهیم داشت بتوانیم کیفیت آموزشی را بالا ببریم و مسئولین محترم شهرستان بتوانند در حل مشکلات اداری و مالی ما را یاری دهند.

IMG_0596.IMG_0600.