به گزارش “دزفول امروز” عبدالامیر محتشمی راد مسجد را محل «پرورش انسانهای مخلص» و «حل مشکلات مردم» معرفی کرد که حضور در آن باعث کم کردن آسیب های اجتماعی می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دزفول امروز گفت: مسجد محفل تربیت انسانهای وارسته و مخلص است و کسی که با نیت قربه الی الله به میادین مختلف ورود می کند به دنبال منافع شخصی نبوده و دنبال حل گرفتاری های مردم است و لذا آسیبهای اجتماعی از جمله حقوقهای نجومی ناشی از دوری از مسجد می باشد.

سرهنگ پاسدار محتشمی راد ۳۱مرداد روز جهانی مسجد که یادآور حماسه ها و رشادت های مسلمانان فلسطین و از طرفی دشمنی های غرب، استکبار و خاصه صهیونیست‌هاست و در این روز رژیم اشغالگر قدس با حمله به مسجدالاقصی ضمن به آتش کشیدن قبله اول مسلمین به کشتار مردم مظلوم فلسطین دست زد گرامی داشت.

وی بیان داشت: انقلاب ما از مساجد شکل گرفت، درجنگ تحمیلی نیز پایگاه های مقاومت بسیج مساجد محل سازماندهی و آموزش رزمندگان بسیجی بودند و بسیاری از معضلات معیشتی، امنیتی و… جامعه در مساجد حل می شده، لذا مسجد باید کانون توجه باشد. جا دارد ما هم به واسطه اعتقادات، باورهای دینی و جایگاهی که مسجد در نظام اعتقادی ما دارد این روز را گرامی داشته و هرچه پرشورتر نمایان کنیم.

محتشمی راد افزود: همان گونه که از صدر اسلام پیامبر اسلام(ص) مسجد را کانون حل مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قرار داده، باید همین فضا را حفظ کنیم چون دشمن در پی خالی کردن مساجد از مردم و ایجاد شکاف بین آنهاست.

وی در پایان ابراز کرد: ما اگر اقدامات خود را منطبق بر باورهای دینی الهی خود کنیم و برخلاف نگاه اشتباهی که شاهد آن هستیم از فرهنگ غرب و نفس گرایانه دوری کنیم و به دامان سنگر ترویج دهنده اسلام پناه ببریم می توانیم سعادتمند شویم.

 

IMG17273738