به گزارش دزفول امروز به نقل از آذرسلام، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه به مناسبت هفته مساجد بر لزوم احیاء کارکرد فرهنگی مساجد تأکید کرد.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از دولت به خاطر اعزام دو وزیر به استان برای بررسی مشکلات و قول مساعد رفع تعطیلی گمرک اصلاندوز تشکر کرد.
وی در ادامه از حضور کمیسیون برنامه و بودجه و نیز از مجمع نمایندگان استان که توانستند در کمیسیون اقتصادی مجلس برای منطقه آزاد استان رأی بگیرند، تشکر کرد.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حملات جنون آمیز دولت عربستان سعودی به یمن و ارتکاب جنایات متعدد را ناشی از ناکامی این کشور در تمام مقاصد پیش بینی شده در حمله به یمن و در موفقیت های روز افزون منطقه ای جمهوری اسلامی ایران دانست و از نهادهای بین المللی و آمریکا که چراغ سبز جنایت به آل سعود را در یمن، بحرین، سوریه و عراق داده اند، انتقاد کرد.
امام جمعه اردبیل از اراده دولت برای کاهش سود بانکی استقبال و آن را در تحول اقتصادی مهم دانست و گفت: دولت در این خصوص قطعا با مخالفت ها و خطراتی مواجه خواهد بود.
وی افزود: یک مجموعه متخلف از گذشته به نام حضرت ثامن الحجج (ع) با سود ۳۰ درصد ثروت ۲ میلیون ایرانی را متقلبانه تصرف کرده و حالا در استیفای حقوق مردم راه درستی طی نمی شود.
آیت الله سید حسن عاملی امام جمعه اردبیل در پایان تصریح کرد: اگر بانک مرکزی قصد جدی برای اصلاح نظام بانکی کشور دارد بهتر است قاطعانه عدالت را در حق مجرمین اجراء و حقوق مردم را احیاء کند.

 

انتهای پیام/