به گزارش دزفول امروز،عباس پاپی زاده نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی روز جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر اینکه نفوذ سیاسی عامل اصلی بحث‌های انتقال آب در کشور است، گفت: نفوذ سیاسی برخی افراد در دولت‌های مختلف و منطقه نگری آنها باعث ورود ضربه‌های زیادی به کشور شده است، نفوذ سیاسی برخی افراد بلندمرتبه کشور که بومی مناطق کم آب و کویری بوده‌اند باعث اجرایی شدن طرح‌های انتقال آب و درنتیجه خشک شدن تالاب‌ها ازجمله تالاب هورالعظیم و بروز ریز گردها شده است.

پاپی زاده در ادامه به بیان پیگیری‌های مختلف و متعدد نمایندگان خوزستان در مجلس برای رفع و مقابله با این مشکل و نفوذ این افراد از طریق اقداماتی همچون جلسه، اعتراض، الحاق بندها و مصوبات پرداخت.

وی همچنین با انتقاد از سازمان محیط‌ زیست به دلیل عدم جلوگیری از موارد انتقال آب، توضیح داد: سازمان محیط‌ زیست زیرمجموعه دولت است و نمی‌تواند در برابر دولت مقاومت کند بنابراین نیاز است که این سازمان برای افزایش اختیارات و مستقل شدن از تحت امر دولت بودن فاصله بگیرد و به سازمانی مستقل همانند سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و یا سازمانی تحت نظر قوای دیگر تبدیل شود تا بدین ترتیب یک تعادل در مجموعه کشور ایجاد شود. متأسفانه دولت تاکنون برای این موضوع لایحه‌ای ارائه نداده اما ما در مجلس خواستار و پیگیر تغییر ساختار سازمان محیط‌زیست خواهیم بود.

پاپی زاده یادآور شد: از سه سال گذشته یک‌بند به قوانین دائمی کشور اضافه کردیم که مطابق با آن باید خسارت‌های زیست‌محیطی ناشی از فعالیت‌های نفتی و گازی از سوی محل واردکننده خسارت به شهر و استان موردنظر پرداخت شود اما متأسفانه در ۳ سال گذشته این مهم در خوزستان عملی نشده که لازم است استاندار در این زمینه پاسخگو باشد.

رهیاب