امام جمعه دزفول گفت: خبرنگاران زبان گویای مطالبات اقشار مختلف مردم در روشنگری، فرهنگسازی و آگاهی بخشی هستند.

به گزارش “دزفول امروز” امام جمعه دزفول امروز یکشنبه ۱۷ مرداد در دیدار فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی در محل نهاد امامت جمعه این شهرستان اظهار کرد: خبرنگاران در خط مقدم جنگ نرم مقابل دشمن هستند.

اعتراض به برخی مشکلات شهرستان:

حجت الاسلام قاضی دزفولی وضعیت آموزش و پرورش دزفول را که جایگاه پایینی در استان دارد در شأن دزفول ندانست و با اشاره به لغو حضور بازیگر پرحاشیه در جنگ شادی دزفول گفت: هرچه اصرار کردند زیر بار نرفتم، ما با تفریح مردم مخالف نیستیم اما در مقابل ابتذال و معصیت با تمام توان می ایستیم.

امام جمعه دزفول استفاده غیرعلمی از سموم کشاورزی را مورد نقد قرار داد و گفت: طبق گفته کارشناسان هر ایرانی سالانه چند کیلو سم مصرف می کند. وی تبدیل غیرقانونی وضعیت زمین های کشاورزی درجه ۱ به درجه ۵ برای استفاده مسکونی از آنها را مصداق تخلف شرعی و قانونی بیان نمود.

وی تاکید کرد: به کارگیری حتی ۲ نیرو باید با آزمون و مصاحبه باشد و از استخدام افراد غیر بومی و پارتی بازی در اشتغال جلوگیری شود.

بی برنامگی سفر استاندار به دزفول

قاضی دزفولی با استقبال از انتقاد خبرنگاران از تبعیض و عدم اطلاع رسانی مناسب برنامه های سفراستاندار گفت: ما هم به ایشان نقد داشتیم، حضور آقای شریعتی در دزفول شب قبل از سفر بدون مشورت و اعلام جزئیات برنامه به صورت تلفنی به اطلاع بنده رسید و مجال صحبتی داده نشد تا مشکلات مردم و تولیدکنندگان را مطرح کنم. به نظر می آمد بازدیدهای ایشان بیشتر به طرف مسائل سیاسی گرایش داشت تا مسائل اقتصادی ولی چون اولین سفر استاندار خوزستان به دزفول بود، گلایه ای از تریبون نمازجمعه بیان نکردیم.

وی افزود: به استاندار پیشنهاد دادم دزفول پایلوت اقتصاد مقاومتی در خوزستان باشد، من با اینکه مقام اجرایی نیستم، اما از تریبون نمازجمعه مشکلات مردم را مطالبه می کنم.

امام جمعه دزفول بیان داشت: اعتقاد ما این است و بارها به مسئولین استانی و کشوری گفته ایم که دزفول توانمندی های فراوانی دارد، به ما مجوز بدهید تا این استعدادها را در مسیر پیشرفت استان و حتی کشور به کار بندیم. از جمله این پتانسیل ها محصولات کشاورزی و قارچ دزفول است که در صورت ایجاد مرزهوایی می توان آنها را به اقصی نقاط کشور و دنیا خصوصا بازارهای مصرف کشورهای همسایه صادر کرد.

انتقاد از عدم همکاری روابط عمومی های ادارات و مسئولین با خبرنگاران

حجت الاسلام قاضی دزفولی با انتقاد از فشارهایی که از سوی حراست و مدیران بالادست به روابط عمومی ها وارد می شود از آنها خواست خود را به خواب نزنند و با تعامل مثبت با خبرنگاران در جهت اطلاع رسانی به مردم بکوشند. مسئولان باید برای بیان عملکرد خود و حل مشکلات مردم پاسخگو باشند.

اصحاب رسانه با اشراف کامل، مددکار ما هستند

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول با اشاره به ظرفیت های عرصه خبری شهرستان، جوانان خبرنگار بانشاط را یکی از توانمندی های این شهر عنوان کرد و افزود: هر جا گیر می افتیم، از مجموعه اثرگذار اهالی رسانه کمک می خواهیم و دست خالی بر نمی گردیم.

وی اصحاب رسانه را در سطح بالایی از آگاهی و اشراف نسبت به مسائل جامعه معرفی کرد که با دقت و دغدغه به ارائه راهکار برای حل مشکلات مردم و جامعه می پردازند و باید با تعصب غیرتمندانه مسائل ارزشی در جامعه را پیگیری کنند.

قاضی دزفولی رسانه را ابزار جنگ نرم امروزه دشمن عنوان کرد و با اشاره به اینکه خبرنگاران در خط مقدم هستند، از آنان خواست در کنار کارهای ارزشی باشند و با جدیت ایستاده و بند بند مسائل را پیگیری کنند.

ایجاد تشکل، بیمه و اشتغال حق خبرنگاران

امام جمعه دزفول در خصوص مطالبه بحق خبرنگاران برای ایجاد تشکل، حمایت خود را از ایجاد این تشکل و اختصاص مکانی برای آن اعلام کرد و تاکید کرد که نباید همچنین دیدارهایی که باعث مطرح شدن بسیاری از مسائل برای ما می شود، مختص روز خبرنگار باشد.

وی وعده داد درخواست اهالی رسانه مبنی بر بیمه و اشتغال خبرنگاران را پیگیری کند.

پیش از سخنان امام جمعه دزفول خبرنگاران روزنامه ها و پایگاه های خبری دزفول به بیان دغدغه ها و مشکلات خود پرداختند و در پایان برنامه نیز مورد تقدیر امام جمعه دزفول قرار گرفتند.

IMG_9880.

IMG_0005.