به گزارش “دزفول امروز” سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های نمازجمعه امروز دزفول که در مصلای امام علی(ع) این شهر برگزار شد گفت: انتظار مردم از دولت و دست اندرکاران بررسی مسئله حقوق های نجومی و مفاسد اقتصادی، پیگیری قاطعانه و پاسخ شفاف است.

امام جمعه دزفول در رابطه با پیوست فرهنگی تفریحگاههای ساحلی رود دز بیان داشت: اخیرا تدابیر خوبی در این خصوص اتخاذ و عملی شده که جای تجلیل و سپاس دارد، همچنین مقامات قضایی و انتظامی شهرستان نیز در حفظ امنیت و مبارزه با سارقین تلاشهای قابل تقدیری داشته اند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با در نظر قرار دادن نامه نماینده کشاورزان دزفولی به دفتر امام جمعه، برخی مشکلات کشاورزان دزفول را تحت تاثیر مصوبه هیات ۷ نفره استان دانست و بیان داشت: طبق گفته های نماینده کشاورزان دزفولی با مصوبه استانی اجاره زمین های کشاورزی ۱۰برابر بیشتر شده و نیز آب بهای کشاورزی به شدت افزایش یافته که باعث نارضایتی کشاورزان گردیده است.

وی اظهار کرد: کشاورزان شهرستان ۲ میلیون تن محصول کشاورزی را در طول سال تولید می کنند که این برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی، تولید و چرخه اقتصادی منطقه مهم است و از مسئولین دزفول از قبیل فرماندار، نماینده مردم در مجلس و شورای کشاورزی می خواهیم با سرعت به رفع مشکلات  و دغدغه های کشاورزان بپردازند.

وی ضمن گرامیداشت روز مسجد بیان کرد: مراسماتی در جهت بزرگداشت مسجد و تقدیر ارکان آن اجرا می شود و پتانسیل های مساجد برای ارتقای فرهنگ دینی جامعه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قاضی دزفولی از ورزشکاران افتخارآفرین و مدال آور مسابقات المپیک تشکر کرد و عمل ارزشمند مربی تیم ملی کشتی کشورمان که از قرارگرفتن پرچم رژیم صهیونیستی کنار پرچم ایران جلوگیری نمود را مورد ستایش قرار داد.

وی افشای مفاسد اقتصادی و حقوق های نجومی را از مسائل مهم کشور دانست و انتظار مردم را از دولت و دست اندرکاران پیگیری قاطعانه و پاسخ شفاف عنوان نمود.

خطیب جمعه دزفول گفت: این که برخی مسئولین با اقتصاد مقاومتی برخورد شعاری کنند و در اقدام و عمل پایبند آن نباشند درست نیست و بعضی تدابیر خلاف آن اتخاذ و اعمال می گردد.

خطیب جمعه دزفول تصریح کرد: مردم بایستی مراقب نفوذ دشمن باشند و با ترفندهای متنوعی که با قصد حمله به ارزشها و مصالح مملکت ما انجام می شود، مقابله کنند. تاکید رهبر انقلاب بر بصیرت، آگاهی و بینش بالای ملت به همین دلیل است.

قاضی دزفولی ابراز کرد: در هیاهوی موضوعات مختلف جهان سیاست از جمله تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حاکمان بحرین و عربستان سعودی اقدام به قتل عام شیعیان بحرین و یمن می نمایند و از سویی دیگر سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات آل خلیفه و آل سعود دلیلی بر ادعای وجود خفقان در جهان و دفاع ما از مظلومین عالم است.

وی ضمن انتقاد از شیوخ جنایتکار منطقه که به کشتار مسلمانان مظلوم می پردازند، ابراز امیدواری کرد: ان شاء الله این سکوت بین المللی تمام و ملت ها بیدار و آگاه خواهند شد و دست ظالمان و اشغالگران را قطع خواهند کرد.

امام جمعه دزفول در ادامه بحث استعاذه (۱) عملی بیان داشت: خداوند برای حفظ انسانها از خطرات و تهدیدها پناهگاهی قرار داده است همان گونه که هنگام خطر به آنها هشدار می دهد و با استعاذه زبانی و قلبی به ایزد منان، خداوند بندگانش را از خطرات و تهدیدها حفظ و یاری می نماید.

قاضی دزفولی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم به صورت موثر و دائمی از دسیسه های شیطانی دورشویم باید استعاذه ظاهری را با بصیرت و آگاهی توأم کنیم.

وی تصریح نمود: انسان در حالت مستی و بی خبری از خطر تهدیدهای دشمن و شیطان غافل خواهد ماند زیرا غفلت و گناه، گوش و چشم انسان را کر و کور می کند و در نتیجه به هیچ هشدار و آژیری توجه نمی نماید.

خطیب جمعه دزفول بیان نمود: برخلاف تقوای الهی، که باعث تذکر و یادآوری انسان می شود، ارتکاب به گناه، دوری از خدا و دل بستن به خوشی های دنیا موجب شکست و فرو رفتن بیشتر در باتلاق معصیت خواهد شد.

۱. پناه بردن به خدا

IMG_9543. IMG_9547. IMG_9548. IMG_9549. IMG_9550. IMG_9560.  IMG_9559.IMG_9562.