به گزارش “”دزفول امروز” سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول از دو فقره تصادف و یک فقره آتش سوزی موتور اتوموبیل در روزهای گذشته در این شهرستان خبر داد.

آتش گرفتن موتور خودرو سمند به علت اتصالی در جعبه فیوز
ساعت ۷:۲۹ دقیقه سه شنبه طی تماسی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی خبر آتش گرفتن یک دستگاه خودروی سواری سمند اطلاع رسانی شد که بلافاصله از سوی ستاد فرماندهی عملیات گروهی از آتش نشانان به محل حادثه واقع در بلوار شهدای ارتش روبروی بیمارستان ۵۸۰ اعزام و سریعا اقدام به مهار حریق نمودند.
علی رجایی پور فرمانده عملیات در این رابطه گفت: اتصالی در جعبه فیوز این خودرو باعث جرقه زدن شد و در نهایت جرقه به سیستم سوخت رسانی سرایت کرده و موجب حریق شده بود که آتش نشانان بلادرنگ اقدام به مهار حریق نموده و از رسیدن آتش به اتاق خودرو جلوگیری کردند.

photo_2016-08-16_12-44-53

 بی احتیاطی در رانندگی راننده ۴۰۵ را روانه بیمارستان کرد
در ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه دوشنبه طی تماسی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی خبر برخورد یکدستگاه خودروی سواری ۴۰۵ با جدول وسط جاده اطلاع رسانی شد که بلافاصله از سوی ستاد فرماندهی عملیات گروه امداد و نجات از ایستگاه شماره ۱ (مرکزی) به محل حادثه واقع در جاده شمس آباد روبروی دانشگاه پیام نور اعزام شد.
محمد پاکروان فرمانده عملیات گفت: در این حادثه که بعلت سرعت زیاد و توجه نکردن به قوانین راهنمایی و رانندگی اتفاق افتاد، راننده خودرو از ناحیه سر و گردن آسیب دید که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.
پاکروان تصریح کرد: سرعت زیاد در این حادثه باعث شد تا خودروی مذکور ابتدا با بلوار وسط جاده و سپس با درخت و در نهایت با تیر چراغ برق برخورد کرده و متوقف شود.
وی افزود: دوگانه سوز بودن خودرو و شدت ضربه باعث نشت گاز شده بود که توسط آتش نشانان ایمن سازی صورت گرفت.

photo_2016-08-16_12-44-43

تصادف بین دو خودروی پراید و سانتافه با یک کشته و دو زخمی
در ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه یکشنبه طی تماسی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی خبر تصادف دو خودروی پراید و سانتافه پلاک اروند اطلاع رسانی شد که بلافاصله از سوی ستاد فرماندهی عملیات گروه امداد و نجات از ایستگاه شماره ۱ (مرکزی) به محل حادثه واقع در جاده محمدبن جعفر(ع) بعد از بقعه متبرکه اعزام شد.
محمد پاکروان فرمانده عملیات گفت: در این سانحه که علت آن توسط پلیس راهور در دست بررسی می باشد، یک نفر کشته و دو نفر دیگر مصدوم شدند که مصدومین توسط عوامل اورژانس به بیمارستان اعزام شدند.
پاکروان ادامه داد: دو مصدوم حادثه دو خانم جوان حدودا ۲۲ ساله بودند که قبل از رسیدن ناجیان ۱۲۵ توسط اهالی از خودروها بیرون آورده شده بودند اما راننده پراید که جوانی حدودا ۲۵ ساله بود بر اثر شدت برخورد در دم جان باخته و درون خودرو محبوس شده بود که آتش نشانان با استفاده از ست هیدرولیک جنازه وی را از میان آهن پاره ها بیرون آورده و به سازمان باغ بهشت منتقل نمودند.

در پیگیریهای پس از حادثه از پرسنل اورژانس حال مصدومین حادثه وخیم اعلام شد.

photo_2016-08-15_10-39-38 photo_2016-08-15_10-39-20 photo_2016-08-15_10-39-27 photo_2016-08-15_10-39-32

حوادث جاده ای بخش قابل توجهی از مرگ و میر را در کشور ما تشکیل می دهند و با توجه به تردد گسترده خودروهای لوکس و پلاک اروند در سطح استان خوزستان و سرعت بالای این خودروها لازم است تدابیری از سوی مسئولین استانی و انتظامی اندیشیده شود تا کمتر شاهد اینچنین حوادث مرگباری که عموما به مرگ، مصدومیت و خسارت مالی جوانان منتهی می شود باشیم.