به گزارش دزفول امروز ساکنان ۵ روستای دزفول شاهد افتتاح پروژه های زیرسازی، بهسازی، آسفالت، جدول بندی و دفع آبهای سطحی معابر خود با حضور مسئولین شهری به مناسبت هفته دولت بودند.

IMG_7144.

معاون عمرانی فرماندار دزفول در محل روستای رزگه در حاشیه افتتاح پروژه زیرسازی و آسفالت معابر این روستا به خبرنگار ما گفت: در سه سال گذشته فرمانداری دزفول برای رفع محرومیت مناطق محروم شهرستان از جمله بخش های شهیون و سردشت تلاش ویژه ای نموده است که نشان از توجه دولت به مقوله محرومیت زدایی است.

IMG_7219

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دزفول نیز این پروژه ها را جزئی از طرح محرومیت زدایی “هادی” مبنی بر زیرسازی و آسفالت مسیرهای روستاها عنوان کرد و افزود: سعی ما بر این بوده که تا هفته دولت پروژه های روستاهای شهرستان را تکمیل و برای استفاده مردم محروم این روستاها افتتاح شود.

ناصر ایزدی فر بودجه این پروژه ها را از اعتبارات “نفتی و ملی” و ۱۰۰۰ تن قیر رایگان که به سختی و با تلاش مهندس پاپی زاده و دیگر مسئولین اخذ شده عنوان کرد.

وی که در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های طرح هادی در محل روستاهای مذکور سخن می گفت مشخصات پروژه های افتتاح شده را بدین شرح اعلام کرد:

۱- زیرسازی و آسفالت معابر روستای سنجر

حجم: ۹هزار متر مربع

اعتبار: ۱۳میلیارد ریال

photo_2016-08-28_14-01-35

۲- زیرسازی و آسفالت معابر روستای حسین کلولی

حجم: ۱۲هزار متر مربع

اعتبار: ۱۳میلیارد ریال

photo_2016-08-28_14-01-45

۳- زیرسازی و آسفالت معابر روستای دیونی

حجم: ۱۰هزار متر مربع

اعتبار: ۵میلیارد ریال

IMG_7124.

۴- زیرسازی و آسفالت معابر روستای آبید

حجم: ۱۸هزار متر مربع

حجم باقیمانده منتظر تامین اعتبار: ۱۰هزار متر مربع

اعتبار: ۴میلیارد ریال

IMG_7230.

۵- زیرسازی و آسفالت معابر روستای رزگه

حجم: ۸هزار متر مربع

اعتبار: ۳میلیارد ریال

بخش های سردشت و شهیون در شمال شهرستان دزفول دارای وسعت بالا و محرومیت زیادی هستند و با عنایت به مسیر طولانی و پرخطر، تولیدات پراهمیت کشاورزی و دامداری ساکنان این منطقه و نیز جاذبه های منحصر بفرد آن توجه بیشتر مسئولین را می طلبند.