دزفول امروز: روز جهانی مسجد امسال با تقدیر از فعالین فرهنگی مساجد تراز انقلاب اسلامی کشور همراه بود. ائمه جماعات، هیئات امنا، مسئولین کانون های فرهنگی-هنری، فرمانده های پایگاه های مقاومت بسیج و خادمینی که مرام آنها دعوت مردم به خدا و خانه اوست و همچون چراغی به مسجد و محله روشنایی می بخشند.

مهدی احمدی فرمانده جوان انقلابی پایگاه مقاومت بسیج شهید فرخی راد مسجد الغدیر کوی آزادگان یکی از همین چراغ هاست که به پاس درخشش خویش و مجموعه اش، عنوان فرمانده پایگاه برتر شهری استان خوزستان را از آن خود کرد و مورد تقدیر قرار گرفت.

خبرنگار دزفول امروز پای صحبت مهدی احمدی نشسته که خلاصه این مصاحبه صمیمی در ادامه می آید:

سلام. ضمن تبریک موفقیت اخیر، لطفا خودتان را معرفی نمایید.

با عرض سلام و خداقوت؛ مهدی احمدی هستم، ۲۷ ساله، دانشجوی دکترای ریاضی کاربردی دانشگاه شهید بهشتی تهران، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید فرخی راد مسجد الغدیر کوی آزادگان.

مهمترین برنامه های مسجد را بیان کنید.

برنامه های متعدد فرهنگی هنری در سطوح مختلف توسط این مسجد در شهرستان برگزار می شود:

– مناسبت های مذهبی و ملی

– جشن سالروز ورود آزادگان به کشور در پارک دولت دزفول؛ با توجه به اینکه عمده ساکنین منطقه کوی آزادگان و مسجد آزاده هستند.

– جشن بزرگ نیمه شعبان؛ با برنامه های متنوع در پارک آزادگان دزفول که سال گذشته به عنوان جشن شاخص از سیمای خوزستان پخش شد.

– ارسال کاروان ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ نفره به مناطق عملیاتی دفاع مقدس (فکه و فتح المبین) با ۲۰ اتوبوس و همچنین اتومبیلهای شخصی همراه با برنامه های نماز جماعت، سخنرانی، عزاداری، روایتگری، توزیع ناهار صلواتی و…

– تشکیل ۷ حلقه صالحین(جلسات قرآن)؛ که در هر حلقه حدود ۳۵ نفر عضو هستند و از آموزشها و فعالیتهای تربیتی- فرهنگی آن استفاده می کنند و در مجموع قریب به ۲۵۰نفر در مقاطع سنی مختلف در آنها سازماندهی شده اند.

– اردوهای زیارتی به شهرهای مقدس مشهدالرضا(ع) و قم ویژه اعضا و مسئولین حلقه های صالحین.

رمز موفقیت مسجد شما در چیست؟

تعامل و همکاری خوب مسئولین مختلف مسجد از جمله امام جماعت، هیئت امنا، پایگاه بسیج و… زمینه ساز این افتخارآفرینی برای شهر و مسجد ما شد.

امام جماعت چه نقشی در مسجد ایفا می کند؟

امام جماعت محوری ترین رکن مسجد خصوصا برای رفع اختلافات سلیقه ای بین واحدهای مختلف مسجد است و به عنوان پدر معنوی مسجد وظیفه ایجاد وحدت رویه بین این واحدها را به عهده دارد.

حجت الاسلام عطامحمد سجادی تبار؛ امام جماعت مسجد (که او نیز به عنوان امام جماعت برتر مساجد شهر دزفول مورد تقدیر قرار گرفت) نیز با پیگیری دلسوزانه به این مهم جامه عمل پوشاند.

چه انتظاری از مسئولین شهرستان دارید؟

انتظار ما از مسئولین شهرستان مساعدت مالی و رفع موانع برای حل مشکلات و تامین هزینه های بعضا سنگین فعالیتها و برنامه های فرهنگی است.

کدام نهادها از شما حمایت نموده اند؟

البته جا دارد از ناحیه مقاومت بسیج که در تمام برنامه ها ما را کمک و پشتیبانی نموده و معاونت فرهنگی شهرداری دزفول که در برگزاری دو جشن سالروز ورود آزادگان به ما یاری رساند، تشکر کنم.

وضعیت فرهنگی جامعه را چگونه می بینید؟

وضعیت فرهنگی کشور و جامعه دارد به سمت حرکت های ضدفرهنگی می رود و جبهه مخالف ارزشها متاسفانه با قوت فعالیت می کند.

و راهکار شما در این زمینه…

بچه های مسجدی و جوانان انقلابی توانایی مقابله با این هجمه ها را دارند.

همانگونه که امام خامنه ای فرمودند: مسجد و حضور جوانان در آن می تواند این ناهنجاری ها را پوشش دهد.

ارزیابی شما از عملکرد فرهنگی دولت چیست؟

تمرکز دولت بیشتر روی سیاست خارجی است و همان گونه که رهبر انقلاب اعلام کردند کوتاهی هایی از لحاظ فرهنگی صورت گرفته و شاهد برخی ولنگاری های فرهنگی هستیم.

یکی از این کوتاهی ها عدم توجه به دغدغه های جوانان انقلابی مساجد است که سپر معضلات فرهنگی هستند.

چه مطالبه ای از مسئولین دارید؟

از مسئولین می خواهم که بیشتر از پتانسیل جوانان تحصیل کرده مساجد برای بکارگیری نیرو استفاده کنند، متاسفانه شاهد هستیم که افرادی که دغدغه فرهنگی کمتری دارند انتخاب و جذب می شوند.

این دغدغه در دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری در ماه رمضان توسط یکی از دانشجویان مطرح شد و مورد توجه معظم له قرار گرفت.

مطالبه ما این است که طبق تاکیدات رهبر انقلاب جوان مومن انقلابی در راس کار قرار بگیرد و به آنها بها داده شود تا وضع موجود را تغییر دهند.

سخن پایانی…

در پایان از مجموعه مسجد الغدیر از همکاری جوانان، نمازگزاران، هیئت امنا و همه عزیزانی که برای اعتلای فرهنگ اسلامی تلاش می کنند و پایگاه خبری تحلیلی دزفول امروز تشکر می کنم.

گزارش تصویری گوشه ای از فعالیتهای پایگاه مقاومت بسیج شهید فرخی راد مسجد الغدیر کوی آزادگان دزفول: 

IMG_20160826_144221.Karevan-Arbaeinphoto_2016-08-30_10-29-19.photo_2016-08-30_10-29-29.۲۶mordadphoto_2016-08-30_10-29-53photo_2016-08-30_10-30-01.Jalesatphoto_2016-08-30_10-29-24. photo_2016-08-30_10-29-33 photo_2016-08-30_10-29-43. photo_2016-08-30_10-29-45.photo_2016-08-30_10-29-38. photo_2016-08-30_10-29-56.photo_2016-08-30_10-29-31.