به گزارش “دزفول امروز”، روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول از برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش به مناسبت هفته دولت خبر داد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دزفول در جلسه شورای آمورش و پرورش که روز گذشته برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت و بزرگداشت یاد و خاطره ی شهیدان رجایی و باهنر، از زحمات رئیس سابق اداره اموزش و پرورش شهرستان دزفول قدردانی و با آرزوی موفقیت برای جناب آقای جرجانی سرپرست کنونی آموزش و پرورش، خواستار حل مشکلات آموزشی در شهرهای اقماری دزفول شد.
عیسی زاده با ابراز تاسف از وضعیت آموزش در شهرستان دزفول گفت: تمرکز کلیه منابع آموزشی در مرکز شهرستان باعث کمبود فضای آموزشی در شهرهای اقماری شده است.
وی افزود: متاسفانه در برخی از شهرهای اقماری شهرستان دزفول همچون سیاه منصور و میانرود، دانش آموزان در مدارس بسیار فرسوده در حال تحصیل هستند که به هیچ عنوان این وضعیت در شأن نام دزفول قهرمان نخواهد بود.
معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری دزفول با تاکید این مهم که معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه، نگاهی خاص به پیشرفت و توسعه ی کمی و کیفی وضعیت آموزش و پرورش دارند، خاطر نشان کرد: با توجه به الزامات قانونی ثبات مقطع پیش دبستانی در خوزستان و کمبود فضای مناسب آموزشی، سرپرست جدید آموزش و پرورش دزفول میبایست با برنامه ریزی مدون و پیگیری های مجدانه، در راستای محرومیت زدایی از بخش های محروم شهرستان تلاش و همت ویژه ای داشته باشد.
عیسی زاده در خصوص تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در شهرستان دزفول گفت: با توجه به دستورالعمل های قانونی، استان خوزستان جزء استان های ممنوعه از جهت حضور اتباع خارجی است، لذا تحصیل دانش اموزان اتباع خارجی از جمله افغانی و عراقی بدون برخورداری از کارت تردد و نامه ی اداره کل آموزش و پرورش، غیر قابل پذیرش میباشد.
وی تصریح کرد: بخشداران، شهرداران، دهیاران و کلیه دستگاه های اجرایی میبایست در جهت ارتقای مسائل مختلف آموزش و پرورش، همراه و همسو در جهت محرومیت زدایی تحصیلی تلاش نمایند.