به گزارش “دزفول امروز” حجت الاسلام قاضی دزفولی در خطبه های نمازجمعه امروز دزفول که در مصلای امام علی(ع) این شهر برگزار شد گفت: مسئولین در آستانه سال تحصیلی فشار مضاعف مالی به خانواده های دانش آموزان وارد نکنند.

راهبردهای رهبری باید سرلوحه اقدامات دولت باشد

امام جمعه دزفول با اشاره به دیدار هیئت دولت با رهبر انقلاب و تبیین سرفصلهای اقتصاد مقاومتی، سیاست خارجی، علم و فناوری در کشور، امنیت، فرهنگ، برنامه ششم توسعه و فضای مجازی پرداخت.

سیدمحمدعلی قاضی دزفولی راهبردهای امام خامنه ای را در دیدار بسیار کارشناسانه و مدبرانه توصیف نموده و تاکید کرد: باید هرکدام از وزارتخانه ها و نهادهای مربوطه این راهبردها را سرلوحه کار خود قرار دهند و نسبت به اجرایی شدن آنها اقدام نمایند.

برخورد با مسببین حقوقهای نجومی

خطیب جمعه دزفول مسئله حقوق های نجومی را مورد توجه قرار داده و خواستار اجرایی شدن اوامر رهبری در خصوص مجازات مسببین این مسئله و مشمول زمان نشدن آن شد.

وی عدم برخورد شفاف با دارندگان فیشهای نجومی را باعث سرخوردگی و ناامیدی مردم و جوانان تحصیلکرده ابراز کرد.

حمایت از منافقین نشان دهنده دشمنی استکبار با مردم ایران

قاضی دزفولی سالروز انفجار تروریستی دفتر نخست وزیر که منجر به شهادت شهیدان رجایی و باهنر شد و روز مبارزه با تروریسم نام گرفت،  همچنین هفته دولت را گرامی داشت و جنایات منافقین از جمله شهادت هزاران نفر از مردم بیگناه را محکوم کرد.

وی سازمان منافقین را همچون داعش ابزار دست استکبار جهانی برای رسیدن به اهدافش دانسته و زنده کردن این گروه تروریستی در فرانسه را نشانه دشمنی غرب با مردم ایران اعلام نمود که سردادن شعار “مرگ بر منافق” نمازگزاران را به دنبال داشت.

مسئولین فشار مضاعف مالی به خانواده های دانش آموزان وارد نکنند

خطیب جمعه دزفول از دست اندرکاران آموزش و پرورش خواست تسهیلاتی برای تحصیل موفق دانش آموزان فراهم نمایند.

وی خواستار فشار نیاوردن به خانواده ها با توجه به وضعیت تورم و گرانی موجود برای تامین لباس و نوشت افزار دانش آموزان شد و از خیرین دعوت کرد به کمک خانواده های کم بضاعت بیایند.

مقاومت مردم یمن شکست آل سعود را به دنبال دارد

امام جمعه دزفول با توجه به مقاومت باشکوه مردم یمن، سیاستهای آل سعود را در یمن و بحرین شکست خورده خواند و بشارت داد: در آینده نزدیک شاهد شکست نهایی این دولت مزدور آمریکا خواهیم بود.

زیارت امام رضا(ع)

وی ۲۳ ذیقعده روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) از دور و نزدیک را گرامیداشت.

محکومیت ترور آیت الله حکیم

قاضی دزفولی سالروز انفجار تروریستی حرم امام علی (ع) که شهادت آیت الله سیدمحمدباقر حکیم و بسیاری از شیعیان امیرالمومنین(ع) شد را محکوم کرد.

تقوا زینت دهنده قلب

وی تقوا را موجب نورانیت قلب و زینت دادن آن به صفات نیکو عنوان کرد و کارکرد تقوا را مدیریت حواس پنجگانه و کنترل غرایزی چون غضب و شهوت تعریف نمود.

قرآن شفای دلها

امام جمعه دزفول بهره گیری از دستورات قرآن را یکی از مولفه های سبک زندگی اسلامی برشمرده و با اشاره به آیاتی از سوره اسراء افزود: خداوند قرآن را شفای قلب و رحمت الهی برای مومنان قرار داده که ظالمان و مستکبرین جز خسران نصیبی ندارند.

گناه مسبب رنج و عدم آرامش

وی ارتکاب به گناه و فراموش کردن خدا را زمینه حضور شیطان در زندگی فرد و زندانی شدنش در دلبستگی به لذات دنیایی و دوری او از آرامش بیان کرد.

اعتقاد به معاد موجب آرامش

قاضی دزفولی شخص مومن را راضی به تقدیر الهی معرفی نموده و تصریح کرد: سختی ها و ناملایمات او را از ایمان و آرامش دور نمی کند و اعتقاد به زندگی بهتر و روز واپسین علت این آرامش است.

 

تشکر از ورزشکاران المپیکی و پیام رهبر به آنها

وی پیام مقام معظم رهبری به ورزشکاران شرکت کننده در المپیک و توجه به رعایت ارزشهای اخلاقی، حجاب و همت بلند در مقابل ناداوریها (که چیزی از ارزش آنها کم نمی کند) را بسیار رسا و ارزشمند خواند و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.

IMG_9571. ۲۰۱۶۰۸۲۶_۱۴۰۱۳۴.