به گزارش “دزفول امروز”، طغیان رودخانه دز در ۲۶فروردین ماه امسال خسارت سنگینی به بخش کشاورزی ، دامداری ، تاسیسات آبرسانی و نیز پل ها و جاده های بخش چغامیش دزفول وارد کرد.

بخشدار چغامیش دزفول گفت: خطر تخریب پل ارتباطی روستاهای سیلزده این بخش را تهدید می کند.
شکراله قارم پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پل ارتباطی روستای شهید بهشتی که تعدادی از روستاهای بخش چغامیش را به جاده سراسری هفت تپه – شوش متصل می کند در سیل فروردین ماه به طور کامل تخریب شد.
وی افزود: تخریب این پل تردد اهالی تعدادی از روستاهای این بخش را با مشکل مواجه کرده و با گذشت بیش از ۶ ماه از سیل فروردین ماه تاکنون اقدام اساسی برای مرمت و بهسازی این پل نشده است.
بخشدار چغامیش گفت:در پی تخریب این پل ،اداره راه و شهرسازی دزفول به منظور تردد اهالی و جلوگیری از قطع ارتباط روستاهای منطقه با استفاده از لوله فلزی امکان تردد وسایل نقلیه را به صورت موقت فراهم کرد.
قارم گفت:تردد وسایل نقلیه از روی پل موقت مذکور به سختی انجام شده و از آنجا که این پل موقت در معرض تخریب قرار دارد بیم آن می رود تخریب آن حادثه ای را رقم زند.
وی با بیان اینکه خسارت سنگین ناشی از طغیان رودخانه دز تاکنون به کشاورزان ، دامداران و روستاییان خسارت دیده بخش چغامیش پرداخت نشده است اظهار کرد:به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار پل ارتباطی روستای شهید بهشتی تاکنون تعمیر و مرمت نشده است.
قارم افزود:‌از آنجا که این پل محل تردد اهالی روستاهای سید نور، شنگر علیا و سید عنایت نیز می باشد و تردد روستاهای مذکور به سایر روستاهای منطقه از جمله دهنو ، خوزینه باقر ،خوزینه بالا، بنه حاجات و شرکت کارون از طریق پل مذکور امکان پذیر می باشد لازم است تا قبل از آغاز فصل بارندگی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان برای ترمیم و بازسازی پل مذکور اقدام کند تا شاهد حادثه ای ناگوار در منطقه نباشیم.
طبق برآورد اولیه کارشناسان بازسازی پل روستای شهید بهشتی بخش چغامیش دزفول نیازمند یک میلیارد ریال اعتبار است.
آبگرفتگی هزاران هکتار مزرعه کشاورزی و تلف شدن ۹۰۰ راس دام سنگین و ۴۰۰ راس دام سبک و نیز تخریب ۱۰۰حوضچه پرورش ماهی تنها بخشی از خسارت ناشی از طغیان رودخانه دز به بخش چغامیش دزفول می باشد.
بخش چغامیش دزفول با ۲۷ روستا بیش از ۳۵ هزار نفر جمعیت دارد.

۸۲۲۵۸۸۳۳-۷۱۰۷۵۰۶۹

ایرنا