به گزارش دزفول امروز، رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانش جویان که به‌مناسبت یوم‌الله ۱۳ آبان انجام شد، با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تصریح کرده بودند: در مناظره انتخاباتی آمریکا، آن که صریح‌تر گفت بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفت؛ آن مرد (ترامپ) چون واضح‌تر و صریح تر گفت مردم آمریکا بیشتر به او توجه کردند.

امام خامنه ای در تاریخ ۱۲آبان ماه، یک هفته قبل از انتخابات آمریکا، تحلیل خود را در مورد واقعیات آمریکا و دلیل اقبال مردم این کشور به سوی ترامپ بدین صورت بیان کردند:

امروز به اعتراف خود آمریکایی ها دولت آمریکا و نظام آمریکا از ارزش های انسانی فرسنگ ها دور افتاده.

این مناظره‌ی دو نامزد [ریاست جمهوری] آمریکا را دیدید؟ حقایقی که اینها بر زبان راندند دیدید؟ شنیدید؟ اینها آمریکا را افشا کردند.

چیزهایی را که ما میگفتیم و بعضی باور نمیکردند و نمیخواستند باور کنند، چند برابرش را خود اینها گفتند. و جالب این است که آن که صریح‌تر گفت، بیشتر مورد توجّه مردم قرار گرفت. آن مرد چون واضح‌تر گفت، صریح‌تر گفت، مردم آمریکا بیشتر به او توجّه کردند. طرف مقابل گفت این پوپولیستی کار میکند؛ عوام‌گرایانه، چرا عوام‌گرایانه؟ برای خاطر اینکه حرفهایش را مردم نگاه میکردند، میدیدند درست است؛ در واقعیّات زندگی خودشان آن را میدیدند. ارزشهای انسانی در آن کشور نابودشده و لگدمال‌شده است؛ تبعیض نژادی وجود دارد.

همین چند روز قبل از این آن مرد در تبلیغات انتخاباتی‌اش ایستاد و گفت: شما اگر رنگین‌پوست هستید، اگر سیاه‌پوست و سرخ‌پوست هستید، در خیابانهای نیویورک و شیکاگو و واشنگتن و کالیفرنیا و غیرذلک وقتی راه میروید، نمیتوانید مطمئن باشید که تا چند دقیقه‌ی دیگر زنده‌اید. شما ببینید! این حرف را کسی دارد میزند که انتظار دارد چند روز دیگر برود در کاخ سفید، بنشیند آمریکا را اداره کند. نژادپرستی آمریکا یعنی این.

فقرآمریکایی‌ها را [هم گفت]. گفت ۴۴ میلیون نفر در آمریکا گرسنه‌اند. او گفت و دیگران هم گفتند که کمتر از یک درصد مردم آمریکا مالک نود درصد ثروت آمریکا هستند. ارزشهای انسانی در آنجا لگدمال شده است؛ تبعیض، اختلاف، نژادپرستی، لگدمال کردن حقوق بشر.

صبح امروز، دونالد ترامپ با پیروزی بر هیلاری کیلنتون در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، به‌عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد.

دانلود فیلم: پیش بینی رهبری