به گزارش “دزفول امروز”، فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج دزفول از برگزاری رزمایش ۳۰۰۰۰نفری بسیجیان استان خوزستان توسط گردانهای بیت المقدس در ۱۳و۱۴ آبان ماه خبر داد.

سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتمشی راد در گفتگو با روابط عمومی این ناحیه ضمن اعلام خبر فوق گفت: در راستای حفظ آمادگی رزم بسیجیان سلحشور و ضرورت آموزش تاکتیکهای نظامی، رزمایش گردانهای واکنش سریع بیت المقدس در سه نقطه از خوزستان با نام حماسه ی عاشورایی  به مدت ۲روز در روزهای ۱۳و۱۴آبان ماه پنجشنبه و جمعه هفته ی جاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: شهرستان دزفول نیز به استعداد ۸گردان بیت المقدس به همراه شهرهای شمال خوزستان در تاریخ مذکور در منطقه ی عمومی کرخه، پادگان شهید شفیع خانی به اجرای رزمایش خواهد پرداخت.

فرمانده ی ناحیه ی مقاومت بسیج دزفول خاطرنشان کرد: کلاسها و آموزش های پیش بینی شده در این رزمایش دو روزه، دفاع از کوی و برزن، ضد هلی برن، پدافند دور تا دور، امداد و نجات، دفاع از مراکز حساس شهرستان، کنترل معابر وصولی و کمین و ضدکمین خواهد بود که بسیجیان به صورت سازمانی و طبق سین برنامه اجرا خواهند کرد.

محتشمی راد حفظ آمادگی بسیج مردمی را با توجه به تهدیدات استکبار جهانی در مقطع کنونی ضروری دانست و ادامه داد: از آنجایی که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تمامی چشم های طماع دشمنان و مستکبران عالم به این کشور دوخته شده، بدیهی است که غفلت از دشمن باعث سوء استفاده آنان و وارد آمدن ضرباتی بر پیکره ی انقلاب خواهد شد. به خصوص در شرایط امروز که شاهد جنگ های نیابتی در منطقه مثل گروه تروریستی داعش هستیم که همگی به دنبال پر کردن خلاءهای قدرت و از بین بردن محور مقاومت هستند که به زعم خودشان بتوانند حرکاتی را در سطح منطقه و ایران داشته باشند.

وی افزود: هدف از اجرای رزمایش فوق این است که قدرت، توان و آمادگی بسیج و بسیجیان را به رخ دشمنان نظام و انقلاب بکشیم و همه ی آحاد مردم لازم است با حفظ هوشیاری، بصیرت روزافزون و توجه ویژه به بیانات و منویات مقام معظم رهبری امام خامنه ای، آمادگی لازم را جهت هر گونه تهدید از سوی متجاوزین و مستکبرین داشته باشند و امیدواریم که هیچ موقع نیاز به این نباشد که جنگی صورت گیرد ولی چنانچه دشمن بخواهد خیال تجاوز در سر بپروراند و حدود خود را رعایت نکند این کشور و ملت غیور با تأسی و اقتدا به سید و سالار شهیدان و شهدای هشت سال دفاع مقدس و با الگوگیری ازشعار هیات من الذله ی اباعبدالله الحسین(ع) اجازه ی هیچ گونه تجاوز و تهدیدی به استکبارجهانی نخواهند داد و ضربات سهمگینی بر پیکره ی پوچ و خیالی آنها خواهند آورد.

فرمانده ی ناحیه ی بسیج دزفول با اشاره به یوم الله ۱۳آبان روز ملی استکبارستیزی و سالروز تسخیر لانه ی جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) گفت: ۱۳آبان بیانگر و یادآور وقایع و حوادث عبرت آموزی است. نشانگر روح استکبارستیزی است. دشمنان ما هر موقع فرصت پیدا کنند خنجر خودشان را از پشت خواهند زد و این روحیه ی استکبارستیزی را باید در آحاد مردم و همه ی نسل ها به ویژه جوانان و نوجوانان، زنده نگه داشت. ما با روحیه ی انقلابی و استکبارستیزی می توانیم انقلاب و نظام را حفظ کنیم و اگر این روحیه نباشد، زحمات، تلاشها، مجاهدتها و خونهای مقدس شهدا که آرمانی جز حفظ انقلاب و اسلام نداشتند از بین خواهدرفت و ما مدیون آنها تا ابدخواهیم بود.

%d8%b1%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%be%d8%b1%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d9%84