به گزارش “دزفول امروز”، بزرگترین مرکز درمانی و توانبخشی بیماران روانی مزمن استان خوزستان امروز با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در دزفول افتتاح شد.

رئیس بهزیستی دزفول روز چهارشنبه در آئین افتتاح این مرکز واقع در شمس آباد دزفول گفت:امتیاز این مرکز در سال ۸۰ صادر شده و به همت یک پزشک دزفولی در زمینی به مساحت حدود ۳ هکتار ساخته شد.
فریدون عبدی افزود:این مرکز در ۲ بخش بیماران روانی مزمن مرد و بیماران روانی مزمن زن ساخته شده که در بخش مردان ظرفیت ۱۰۰ بیمار و در بخش زنان نیز ظرفیت پذیرش و بستری ۷۵ بیمار را دارد.
وی گفت:این مرکز زیرنظر بهزیستی شهرستان دزفول و بخش خصوصی ساخته شده و برای ساخت آن ۱۶ میلیارد ریال هزینه شده است که از این رقم ۶،۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از سوی سازمان بهزیستی اعطا شده و مابقی توسط بخش خصوصی هزینه شده است.
عبدی اظهار کرد:این مرکز که برای نگهداری بیماران روانی مزمن راه اندازی شده وظیفه نگهداری ،درمان و توانبخشی بیماران روانی را برعهده دارد و با دارابودن کارگاه حرفه آموزی ،ورزشی و توانبخشی از بیماران حمایت می کند.
رئیس بهزیستی دزفول اظهار کرد:این مرکز توسط ۳۰ پرسنل از جمله پرستار،روان شناس و مددکار اداره می شود .
در حال حاضر ۶ مرکز شبانه روزی نگهداری از بیماران روانی در دزفول فعال است.
حدود پنج هزار معلول زیرنظر بهزیستی دزفول می باشد که از خدمات این سازمان بهره مندند.
انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور با حضور جمعی از مسئولان محلی دزفول این مرکز توانبخشی را افتتاح کرد./ایرنا