به گزارش “دزفول امروز”، سه فیلم از فیلمسازان شهرستان دزفول در جشنواره های داخلی و خارجی پذیرفته شده اند.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز ضمن اعلام این خبر گفت: این فیلمها آثار تولید شده هنرمندان فیلمساز دزفول میباشند که در سالهای اخیر تولید و در بخش مسابقه جشنواره های مختلف داخلی و خارجی پذیرفته شده اند.
محمدحسن کلی مشخصات فیلم “از ما”، که به جشنواره های مختلف راه یافته را به شرح زیر اعلام نمود:

فیلم «از ما» به کارگردانی سید مرتضی سبزقبا به بخش مسابقه ی دومین جشنواره ی بین المللی فیلم سینالفاما لیسبون «cinalfama Lisbon» پرتغال راه یافت.
فیلم کوتاه داستانی «از ما» به رابطه ی انسانی و اخلاقی انسان هایی با دو ملیت متفاوت می پردازد که علی­رغم این که در همسایگی هم زندگی می کنند، اما سال هاست که از هم بی خبرند. این دو حالا پس از سال ها همدیگر را در دزفول می یابند.
این فیلم پیش از این در بخش مسابقه ی بیست و یکمین جشنواره ی بین المللی فیلم «Kolkata» هندوستان و سی و یکمین جشنواره ی بین المللی فیلم کوتاه «BLACK» آلمان حضور داشته و به نمایش درآمده است.
اسامی عوامل تولید این فیلم به این شرح اند:
نویسنده و کارگردان: سید مرتضی سبزقبا، تصویربردار: امیر علی ­ویسی، تدوین: فرید دغاغله، صدابردار: هادی ساعد محکم، صداگذار: حسین قورچیان، طراح صحنه- لباس و گریم: حمید نورآبادی، عکاس: جواد شیدا، تصویربردار پشت صحنه: حجت کایدخورده، دستیار تصویربردار: وریا گلزاریان- جمیل نصیری، منشی صحنه: فاطمه سیاح­ طرفی، امور تدارکات: منصور رضایی- میلاد صالح وند، مدیر تولید: حسین علیزاده، بازیگران: علیرضا خداداد- عظیم سبزقبا، تهیه کننده: بهزاد کهزاد، تهیه شده در سیمای مرکز خوزستان.
گفتنی ست که فیلمنامه ی این فیلم پیش از این جایزه ی بهترین فیلمنامه ی سومین جشنواره ی فیلم و فیلمنامه نویسی بسیج خوزستان، جایزه و لوح تقدیر بهترین فیلمنامه ی سومین جشنواره ی ملی بسیج تهران و همچنین جایزه و لوح تقدیر بهترین فیلمنامه ی چهارمین جشنواره ی ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان را دریافت کرده است.
لازم به ذکر است که جشنواره ی بین المللی فیلم سینالفاما لیسبون «cinalfama Lisbon» پرتغال از ۹ نوامبر ۲۰۱۶ (۱۹ آبان ماه ۱۳۹۵) به مدت ۳ روز در شهر لیسبون برگزار خواهد شد.

پوستر فیلم از ما به کارگردانی سید مرتضی سبزقبا:

photo_2016-11-10_15-04-54