به گزارش “دزفول امروز”، خطیب جمعه دزفول در نماز جمعه ۲۱آبان به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا اشاره کرد و گفت: پیام واضح انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا عدم رضایت مردم از وضعیت کشورشان است.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های نماز جمعه دزفول افزود:انتخابات ریاست جمهوری امریکا با ۲ حزب دموکرات و جمهوری خواه برگزار شد و با حاشیه های فراوانی همراه بود که پیام های زیادی برای افکار عمومی و جامعه بین الملل داشت زیرا انتخابات به دو حزب محدود شده بود و مردم ناچار بودند از بین ۲ حزب یکی را انتخاب کنند در حالی که مردم آمریکا به دنبال برون رفت از این وضعیت اجتماعی،سیاسی و اقتصادی هستند .
امام جمعه دزفول گفت:مردم آمریکا در این انتخابات در بین ۲ حزب سردرگم بودند و از روی ناچاری نامزدی را که شعار تحول داده بودو فاصله کمتری با آرمانهایشان داشت را انتخاب کردند ولی همانطور که دیده شد پس از انتخابات تظاهرات گسترده ای علیه نامزد انتخاب شده در آمریکا صورت گرفت و پرچم آمریکا نیز به آتش کشیده شد که همه اینها پیام و نکته دارد و مردم به واضح اعتراف کردند که از وضعیت کنونی کشورشان راضی نیستند.
وی افزود:علاوه بر این افشاگری ۲ نامزد و افشای وخامت اوضاع سیاسی و اخلاقی کشور آمریکا اعتبار نداشته این کشور را بیش از پیش به پائین ترین حد خود رساند و نتیجه آن پرده برداری از شرایط مفتضح درون جامعه آمریکایی است.
خطیب جمعه دزفول همچنین به پیش بینی مقام معظم رهبری در خصوص نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت:پیش بینی صورت گرفته نشانه آگاهی از جامعه جهانی است که اذعان داشتند مردی که در افشاگری ها پیش قدم بوده مورد توجه مردم قرار گرفته است و این پیش بینی کاملا درست بود.
وی افزود: در حال حاضر و با انتخاب ترامپ در خصوص قضیه برجام هر گونه عمل شود نیز فرمایشات مقام معظم رهبری درست خواهد بود و خدعه و نیرنگ آمریکا همچنان ادامه دارد.
خطیب جمعه دزفول به وضعیت منطقه نیز اشاره کرد و گفت:خوشبختانه شاهد وضعیت موفق بار رزمندگان و ارتش سوریه در حلب و موصل هستیم و نتایج این نبرد ها به ضرر تروریست هاست و خبرهای خوشی در راه است زیرا عربستان با اختلافاتی که با مصر دارد در سراشیبی انزوا قرار گرفته و ترکیه هم کم کم از عربستان فاصله می گیرد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی به هفته کتاب و کتابخوانی نیز اشاره کرد وگفت:فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برای پیشرفت جامعه ضروری و حیاتی است و شاخص متوسط میزان مطالعه نشان دهنده رشد هر جامعه است که در این خصوص پشنهاد دادیم خانواده ها در تهیه جهیزیه عروس ها کتاب را نیز در نظر داشته باشند و کتابهای آئین همسرداری و فرزندپروری و دیگر کتابهای مورد نیاز عروس خانم ها را در جهیزیه جای دهند تا هم فرهنگ کتابخوانی ارتقا یابد و هم زوجهای جوان از مطالب چنین کتابهای آموزنده ای بهره مند شوند.
امام جمعه دزفول همچنین توصیه کرد :شهروندان کتابهایی را که استفاده نمی کنند و یا اینکه خوانده شده اند را به مراکزی تحویل دهند تا دیگران از مطالب کتاب ها استفاده کنند ضمن اینکه در مکان هایی مانند ایستگاه اتوبوس،پارک ها ،نانوایی ها و فرودگاه ها که مردم منتظر می نشینند نیز ایستگاه مطالعه راه اندازی شود تا مردم از آفتی که سرگرمی موبایلی است دور شوند و به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی روی آورند.
وی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول به تحقق اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت:باید اولویت همه مسئولان و دولت و آحاد مردم جامعه احقاق اقتصاد مقاومتی باشد و این شعار عملیاتی شود که این امر با تلاش و خلاقیت محقق می شود .
وی با اشاره به اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده ولی مسئولان در اجرای آن جدی نیستند گفت:مسئولان نباید منتقدان دلسوز را مورد هجمه قرار دهند بلکه باید از انتقادهای سازنده دلسوزان استفاده شود.
امام جمعه دزفول به بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها نیز اشاره کرد وگفت:باید معیارهای رسانه برتر و اثرگذار مورد بررسی قرار گیرد و رسانه ها باید انقلابی و استکبار ستیز باشند و فضای حاکم بر آنها باید فضای حریت و آزاداندیشی باشد و از هیچ جناحی تبعیت نکنند.
وی پردازش مشکلات اساسی جامعه و ارائه راه حل های منطقی ،علمی و عقلایی را از دیگر شاخص های رسانه ها دانست و گفت:نقش رسانه ها در حل مشکلات جامعه بسیار مشهود است لذا مردم باید در تابلوی رسانه ها مشارکت کنند تا مشکلات جامعه حل شود./ایرنا