محمد گلپین پور گفت:پمپ آب روستای کوثر از توابع بخش سردشت دزفول بر اثر نوسان برق و بارندگی اخیر از مدار خارج شده بود که با پیگیری صورت گرفته یکدستگاه پمپ جدید از سوی معاونت بهره برداری آب و فاضلاب استان خوزستان تامین شده و مشکل قطع آب این روستا برطرف شد.
وی جمعیت این روستا را بالای ۳۵۰ خانوار عنوان کرد و گفت:برای نصب پمپ آب این روستا افزون بر ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و اکنون آب این روستا وصل شده است.
گلچین پور افزود:در حال حاضر نیز طرح احداث مخزن هوایی آب روستای ایسپره از توابع بخش سردشت دزفول به منظور تامین آب پایدار و رفع افت فشار در شبکه در حال انجام است که ظرفیت این مخزن فلزی ۱۵۰ متر مکعب می باشد.
وی گفت:این طرح آبرسانی با پیشرفت بالای ۹۷ درصدی در حال اجراست و پیش بینی می شود تا یک ماه آینده به مرحله بهره برداری برسد .
مدیر امور آب وفاضلاب روستایی شهرستان دزفول به دیگر طرح های در حال اجرای این شهرستان اشاره کرد و گفت:مخزن بتنی آب روستای آبید سردشت نیز در حال اجرا می باشد که ظرفیت ۱۰۰ متر مکعب آب را دارد .
وی گفت:۲ روستای ایسپره و آبید سردشت بالای ۳۰۰ خانوار جمعیت دارند که با تکمیل این طرح ها در یکماه آینده مشکل آب آنها نیز رفع خواهد شد .
گلچین پور هزینه اجرای این ۲ پروژه آبرسانی را حدود ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی دانست و از اهالی روستاها خواست نسبت به پرداخت هزینه آب بها در جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان اقدام کنند.
دزفول دارای چهار بخش مرکزی ، چغامیش ، شهیون و سردشت می باشد.
از حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان دزفول ۲۰۰ هزار نفر در مناطق روستایی سکونت دارند.

انتهای پیام /

ایرنا