به گزارش “دزفول امروز”، جلسه ی “ستاد اربعین حسینی در مرز چذابه” صبح امروز در دفتر امام جمعه ی دزفول برگزار شد.

امیر ظاهرطحان مسئول دفتر ستاد در ابتدای جلسه گزارشی از روند سازماندهی موکب دزفول در مرز چذابه ارائه داد و از همکاری سپاه ناحیه ی دزفول، مسجد حجت بن الحسن(عج)، بنیاد خیریه امام خمینی(ره) و خیرین دزفولی تشکر کرد.

ابوالحسن صادقی پور مسئول بنیاد خیریه امام خمینی(ره) گفت: حدود ۲۰% آماده سازی های موکب انجام شده و ان شاء الله فردا موکب آماده ی خدمت رسانی به زائران حسینی خواهد شد.

وی با بیان اینکه موکب برخی شهرها با حضور مسئولین ادارات مختلف آنها در حال آماده سازی و خدمت به زوار می باشد از عدم همکاری و حضور بعضی از مسئولین و نیز انتساب و مصادره ی “موکب دزفول” به نام ارگانی خاص گلایه کرد.

امام جمعه ی دزفول در ادامه ضمن تشکر از همه ی دست اندرکار این حرکت ارزشی گفت: کار را باید انجام داد و کار امام حسین(ع) لَنگ نمی شود، این توفیق نصیب ما شده که خادم باشیم و اگر کسی وظیفه ی خود را انجام نداده و همکاری نکند، خود را محروم ساخته است و از همگان دعوت کرد در تجهیز و راه اندازی هر چه باشکوه تر موکب دزفول سهیم شوند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی امکانات موکب دزفول را نسبت به دیگر مواکب با وجودی که دیرتر راه اندازی می شود، بی نظیر توصیف کرد.

وی به کمکهای مردمی به موکب اشاره کرد و افزود: به عنوان نمونه مادر شهید شمسعلی نزد ما آمد و تک النگوی خود را به همراه یک میلیون تومان وجه نقد برای کمک به موکب اهدا کرد، این نیتهای خالصانه ستودنی است.

مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز نیز بیان داشت: از پس فردا صبحانه ی گرم به تعداد مورد نیاز بین زائرین در موکب دزفول سرو می شود و تا ۴آذرماه ادامه خواهد یافت.

عبدالنبی دفتری افزود: موکب دزفول در سالهای گذشته، روزانه به ۱۰ الی ۱۵هزار زائر صبحانه داده است.

کاروان کامیون ها و خودروهای اقلام موردنیاز موکب دزفول فردا ساعت ۹ صبح از گلزار شهدای شهیدآباد به سمت چذابه حرکت خواهد نمود.

dcim_001 dcim_002 dcim_003 dcim_004 dcim_005 dcim_006