به گزارش “دزفول امروز” حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه ی دزفول در خطبه های نمازجمعه ی این هفته که در مصلای امام علی این شهرستان برگزار شد با اشاره به فعال شدن کارخانه ی فولاد در ماههای آینده، این امر را سبب رونق صنعت و رشد اقتصادی منطقه دانست که عواید ناشی از مالیات این کارخانه برای عمران شهر قابل توجه می باشد.

امام جمعه ی دزفول با بیان سخنانی از رهبر انقلاب در دیدار دانش آموزان و دانشجویان به تبیین آتها پرداخت و زیاده خواهی و توطئه های استکبار جهانی و آمریکا و نیز سازش با آنها توسط افرادی که انقلابی گری بریده اند را محکوم به شکست عنوان نمود.

خطیب جمعه ی دزفول با ذکر اهمیت کتابهایی که از لانه ی جاسوسی آمریکا به دست آمده، گنجاندن این اسناد مهم تاریخ ایران را در کتب درسی، امری ضروری قلمداد کرد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با ذکر توطئه های آمریکا برای نابودی کشورهای مسلمان منطقه، آمریکا را مرکز همه ی جنایات اعلام نموده و شعار مرگ بر آمریکا را مرگ بر ظلم تجاوز برشمرد که فریاد مرگ بر آمریکای نمازگزاران را در پی داشت.

وی علت تاخیر راهپیمایی ۱۳آبان در دزفول را تعطیلی روز چهارشنبه بیان داشت و از نمازگزاران دعوت نمود پس از نمازجمعه در این آیین دشمن شکن شرکت کنند.

امام جمعه ی دزفول تغییر ۳وزیر فرهنگی را با توجه به اولویت داشتن مشکلات اقتصادی مورد توجه قرار داد و گفت: باید در بخش های اقتصادی تحول صورت گیرد و تغییر وزرای فرهنگی جای بحث دارد که مسئولین اجرایی باید مردم را از این عمل و تصمیم آگاه نمایند.

خطیب جمعه ی دزفول با اشاره به فعال شدن کارخانه ی فولاد در ماههای آینده، این امر را سبب رونق صنعت و رشد اقتصادی منطقه دانست که عواید ناشی از مالیات این کارخانه برای عمران شهر قابل توجه می باشد.

قاضی دزفولی از دست اندرکاران و خیرین پرپا کننده ی موکب دزفول در مرز چذابه تشکر و قدردانی نمود.

وی ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی که انسان را از مسیر انحراف بازمی دارد، توصیه ی لقمان به فرزندش را گوشزد کرد که خدا را در قلبت داشته باش، در نماز قلبت و در میان مردم زبانت را حفظ کن.

امام جمعه ی دزفول با تسلیت شهادت حضرت رقیه(س) به برخی شبهات در خصوص این بزرگوار پاسخ گفت و در باب شخصیت یاران رسول الله(ص) بخصوص عمار که فردی بصیر، وقت شناس، حق شناس و حق گو بود مطالبی عنوان کرد.

خطیب جمعه ی دزفول در ادامه ی بحث سبک زندگی اسلامی ابراز داشت: باید نقشه ی مسیر زندگی خود را از علمای عامل یاد بگیریم که دنباله روی راه اهل بیت(ع) هستند و نظر مردم ملاک و معیار نیست بلکه رضایت خدا، عمل به دستورات الهی و ایستادن بر صراط حق موجب سعادتمندی است.

همچنین پس از نمازجمعه، نمازگزاران با برپایی راهپیمایی روزملی مبارزه با استکبار جهانی، با سردادن شعار مرگ بر آمریکا از یزیدیان جهان اعلام برائت جستند.

img_7535img_7543img_7557%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b1%db%b0%db%b4_%db%b1%db%b3%db%b2%db%b4%db%b1%db%b3%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b1%db%b0%db%b4_%db%b1%db%b3%db%b2%db%b4%db%b5%db%b1