به گزارش دزفول امروز،محمد صفری معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز و شهردار معنوی چذابه در ایام اربعین  اظهار کرد: مجموعه شهرداری اهواز هیچ موکبی در این مکان احداث و برپا نکرده و فقط غرفه‌ای برای توزیع آب و رفع تشنگی زائران در پایانه مرزی برپا کرده است.

صفری با تأکید بر اینکه برپایی مواکب در ایام اربعین کار مردم است افزود: به‌جرئت می‌گویم آن چیزی که شهرداری اهواز یا شهرداری تهران و شهرهای دیگر و یا ادارات انجام می‌دهند مجموعاً ۵ الی ۱۰ درصد کار است.

وی بابیان اینکه ۹۰ درصد کار پذیرایی و خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز چذابه توسط مردم انجام می‌شود گفت: دستگاه‌های اجرایی در مرز چذابه، کار ساماندهی زیرساخت‌ها را انجام می‌دهند.

شهردار معنوی چذابه گفت: وظیفه ما این است که زیرساخت‌ها را برای همایش بزرگ و اجتماع پرشور اربعین آماده کنیم تا بانظم بیشتری و همچنین کمترین مشکلات و تلفات برگزار شود.

وی بابیان اینکه امسال نیز اتوبوس‌رانی برای جابه‌جایی زائران به این مکان می‌آید تصریح کرد: در سال گذشته مسافت بین پارکینگ شهرداری بستان تا مرز ۲۳ کیلومتر بود ولی امسال به همت مدیریت استان پارکینگ بزرگ ۵۰ هکتاری احداث‌شده که ۲۵ هکتار آن آماده است و در ۴ کیلومتری پایانه مرزی است و این باعث شده فاصله تا مرز کاهش پیدا کند و مردم تا پارکینگ و ۴ کیلومتری مرز و اتوبوس‌رانی ما از آن پارکینگ تا ابتدای مواکب زائر را منتقل کند.

صفری ادامه داد: تمام خودروها هم در پارکینگ گذاشته می‌شوند و جلوی ترافیک در این پایانه گرفته می‌شود.

شهردار معنوی چذابه گفت: سال گذشته در روزهای پیک به ۱۰۰ دستگاه اتوبوس هم رسیده‌ایم و کار جابه‌جایی زائران را انجام داده‌ایم و امسال از ۱۴ آبان با تعداد ۱۰ دستگاه شروع کردیم و رفته‌رفته باید افزایش دهیم که جوابگوی نیازها باشد کما اینکه امسال استقبال زائران بیشتر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم باکارهای هرچند جزئی یک سنگ کوچک را جلوی پای زائران اباعبدالله (ع) برداریم.

پیش‌بینی‌شده بیش از دو میلیون زائر از مرزهای چذابه و شلمچه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کربلا شوند.

انتهای خبر/