به گزارش “دزفول امروز”، نشست خبری رئیس اداره ی اوقاف و امور خیریه دزفول با خبرنگاران برگزار شد.

حجت الاسلام مجتبی خمیدی عصر شنبه در نشست خبری به مناسبت دهه وقف گفت: ۲۹۲ مسجد ، ۶فاطمیه، سه زینبیه و یک مهدیه از جمله موقوفه های دزفول می باشند.
وی همچنین تعداد بقاع دزفول را ۵۴ بقعه عنوان کرد و گفت: در پنج سال اخیر ۵۰ وقف در سامانه اداره اوقاف و امور خیریه ثبت شده اند.
حجت الاسلام خمیدی تعداد وقف های صورت گرفته طی امسال را ۲مورد شامل مغازه و واحد مسکونی عنوان کرد و گفت: در دهه وقف نیز سه وقف دیگر در سطح شهرستان دزفول رونمایی می شوند.
وی همچنین از برنامه این اداره برای معرفی موقوفه ها با نصب تابلو و بنر در مناطق مختلف شهرستان دزفول خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اطلاع رسانی به مردم و آگاهی شهروندان از موقوفه ها در مناطق مختلف شهر دزفول اجرا می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دزفول اولویت این اداره را سامان بخشی به وضعیت هیات امنای بقاع و پس از آن تعیین هیات امنای مساجد وقفی عنوان کرد و گفت: هیات امنای آستان سبزقبا(ع) نیز بزودی معرفی می شوند.
به گزارش ایرنا وی از آغاز طرح بهسازی آستان سبزقبا(ع) تا اواخر آذرماه جاری خبر داد و گفت: آغاز این طرح با کفپوش گذاری، تکمیل نماکاری گنبد و مناره ها می باشد و در این طرح از کمک های خیرین نیز استفاده می شود.
حجت الاسلام خمیدی در خاتمه به تشریح برنامه های دهه وقف در دزفول پرداخت و گفت: نواختن زنگ وقف، غبارروبی بقاع، برگزاری جشن تکلیف دانش آموزی و رونمایی از سه وقف از مهمترین برنامه های این دهه در دزفول می باشند./ایرنا

در پایان این نشست، از تلاشهای خبرنگاران رسانه های جمعی با اهدای لوح تقدیر توسط حجت الاسلام خمیدی قدردانی شد.
dcim_0002 dcim_0001 dcim_0003