به گزارش دزفول امروز؛ به نقل از گلستان ما ؛ آیت الله سید حبیب الله قدمی مدرس خارج فقه و اصول و حافظ کل قران کریم و کل صحیفه سجادیه و جانباز انقلاب خطاب به علی مطهری نوشت : صوتی در فضای مجازی منتشر شده است که ظاهرا متعلق به شما است.

اگر این چنین باشد شما گفته‌اید: نظر رهبری بر حصر آقایان کروبی و موسوی است و رهبری می‌فرمایند: “اگر محاکمه شوند حکم آنها سنگین است و الآن هم با آنها ملاطفت می‌کنیم”.

جناب آقای مطهری! شما در ادامه فرمودید: این نظر ایشان است و من معتقدم که حکم حکومتی نیست؛ زیرا حکم حکومتی در جایی است که ما به بن‌بست برسیم؛ مثل قضیه‌ی تمدید یک وزارت‌خانه‌ی که بیش از سه ماه بی‌وزیر باشد ولی در اینجا راه قانونی داریم و قوه‌ی قضائیه وظیفه دارد آنها را محاکمه کند. پیامبر اکرم (ص) نمی‌تواند بگوید حکم فلانی سنگین است و بدون محاکمه و بدون دفاع و بدون شنیدن دفاعیات آنها حکم صادر کند.

بعد ادامه دادید که من باز هم اصرار دارم حصر بدون حکم قضایی ظلم است و عادلانه نیست!

جناب آقای مطهری!

اولاً؛ ما در زمان حضرت امام (ره) نیز مواردی از حصر داشتیم؛ نظیر حصر آقای شریعتمداری و آقای قمی که آن حصرها نیز بدون محاکمه بوده است. آیا شما آن حصرها را هم ظالمانه می‌دانید؟

حضرت امام (ره) بدون ارجاع پرونده سلمان رشدی به قوه‌ی قضائیه و بدون شنیدن دفاعیات وی، حکم اعدامش را صادر کرد. آیا این مورد را نیز از مصادیق ظلم می‌دانید؟

حضرت امام (ره) در خصوص خانمی که اوشین الگوی مناسب و حضرت زهرا (س) را برای الگو شدن نامناسب معرفی کرده بود بدون ارجاع به قوه‌ی قضائیه و بدون محاکمه و شنیدن دفاعیاتش وی را محکوم کرد. آیا این مورد را نیز ظلم می‌دانید؟

ثانیاً بسیار روشن است که مجتهد جامع‌الشرائطی که زمام حکومت را به دست می‌گیرد و رئیس قضا را نیز تعیین می‌کند ما فوق همه‌ی قضات است بلکه خود قاضی‌القضاه است. احکام صادره از طرف حضرت امام (ره) و فرمایش مقام معظم رهبری را نیز بر اساس همین منصب است.

جناب آقای مطهری! علت محاکمه نکردن بعضی از محکومین به اعدام، مبنای فقهی دارد و آن کفایت علم قاضی است.

در قضیه‌ی آقایان موسوی و کروبی علاوه بر اینکه مقام معظم رهبری علم به واقعیات داشتند و حرف‌های آن دو نفر را شنیده‌اند و رفتار و حرکات آنها را دیده‌اند، از نمایندگان آنها نیز دعوت کردند و آخرین دفاعیات آنها را نیز استماع نمودند.

ایشان می‌دانند بر اساس قوانین قضا، اگر پرونده این دو نفر را به زیر دستانش در قوه‌ی قضائیه بسپارند، حکمی سخت‌تر در مورد آنها صادر خواهد شد ولی برای مصالحی، آنها را مشمول ملاطفت قرار داده‌اند.

چرا باید رفتار ملاطفت‌آمیز رهبری را ظلم معرّفی کنیم. دریابید آقای مطهری! شما نیز مورد ملاطفت قرار گرفته‌اید که برای این سخنان ظالمانه‌ی تان تحت تعقیب قرار نگرفته‌ایید!

خدای مهربان پدر بزرگوار شما را با انبیاء و اولیاء الهی محشور کند.

سید حبیب الله قدمی

انتهای پیام/