آسوده باشید، ما اصلاً در جنگ، آن هم از نوع فرهنگی اش نیستیم!

آسوده باشید! دشمن میلیارد،میلیارد خرج می کند تا فعالیت فرهنگی کند تا فرهنگ خود را به جهان سومی قالب کند و آنوقت ما به راحتی کاشانه ۴۰ ساله این کانون فرهنگی را پلمپ می کنیم و حتی یک خط و یک جمله از یک مسئول فرهنگی و غیر فرهنگی شهر نمی شنویم.

آسوده باشید و خم به ابروی مبارکتان نیاورید؛ نه یک جمله، که حتی یک کلمه هم نگویید که کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان پلمپ شد و یا دفتر کانون جلسات قرآن را نیز پلمپ نمودند! مبارک مالک آن. بحث بر شیوه اجرا و نحوه برخورد است.

آسوده باشید! اقتصاد بر فرهنگ اولویت دارد و هنوز نفهمیدند بعضی ها، که فرهنگ مانند هوای تازه است و تا فرهنگ درست نشود بقیه کارها کشک است!

خواهش می کنیم زحمت پی گیری و رایزنی را به خودتان ندهید که درب کانون جلسات قرآن را بدون حضور مسئولان آن باز کردند و با بداخلاقی آنرا پلمپ کردند که انگار فتح بزرگی را نمودند!

قانون حرف اول و آخر را می زند؛ در این هیچ شک و شبهه ای نیست! اما شیوه اجرای آن خیلی مهم است؛ طرف مقابل حکم قانون، افراد بی دین و یا ملک مربوطه برای مصارف شخصی که استفاده نمی شده است، مکان کانون جلسات از سوی فرمانداری برای فعالیتهای قرآنی در اختیار کانون قرار داده شده بود!

مقابله با حکم قانون یقیناً باید با قاطعیت و بدون ملاحظه ای اجرا شود،اما سئوال اینجاست مگر کانون جلسات قرآن در برابر حکم و یا ابلاغی مقاومتی کرد که بدون اطلاع قبلی دفتر این کانون پلمپ شد؟!(طبق سخن مسئولان کانون جلسات هیچ نامه ایی و یا ابلاغی رسمی به این کانون داده نشده بود)

بُرش قفلها و … زیاد شیوه های درستی در برابر این کانون نبود.کانونی که اگر حکمی ابلاغ می شد یقیناً مقاومتی نمی کرد، کانونی که رأس آن امام جمعه محترم شهرستان می باشد! نوع روش اجرا بی حرمتی به این جایگاه نیز می باشد.

خلاصه اینکه کانون جلسات قرآن مأمن بیش از ۱۰۰ جلسه قرآنی و فرهنگی پیش از ظهر امروز نیز پلمپ شد و به قول یکی از بچه ها اگر آره یا نه می گفتیم دست بند بر دستان ما نیز می زدند؛ قفلها شکسته شد در حالی که خوب می شد ابتدا تماسی با مسئولان این کانون گرفته می شد و تا نیازی به این کار نباشد، لااقل به حرمت نام مقدسی که بر این ساختمان سالها نهاده شده بود.

خوب است حرمت ها پاس داشته شود.

منبع:پایگاه خبری انصارحزب الله دزفول

*تصویر تزئینی است.