به گزارش “دزفول امروز”، روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول از برگزاری جلسه شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان خبر داد.

مدیر امور آب شمال غرب خوزستان در این نشست با بیان اینکه بخش های وسیعی از کشور به منابع آب زیرزمینی وابسته است، اظهار داشت: استفاده بی رویه از این منابع باعث فرو ریزش زمین می گردد و همین مسئله باعث افت شدید سطح آب زیر زمینی و ایجاد حفره در سطح زمین، خواهد شد.

محمد سجادیان در ادامه به تشریح وضعیت چاه های مجاز موجود در استان پرداخت و اذعان داشت: بیشترین تراکم این چاه ها در شمال و شمال غرب استان می باشد.

وی اضافه کرد: متاسفانه ما امروزه شاهد احداث چاه های غیر مجاز توسط تراکتور و دیگر دستگاه ها هستیم که امیدواریم در این زمینه مراجع قضایی با جدیت بیشتری به این قضیه ورود کنند.

مدیر امور آب شمال غرب خوزستان با اشاره به میزان بارندگی در سال گذشته، خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به وضعیت نرمال یک درصد مثبت بوده است. سد کرخه نیز در وضعیت مناسبی قرار دارد و همین مسئله باعث شده که این سد در حوزه بحرانی سیلاب قرار گیرد.

سجادیان با بیان اینکه حجم جریان رودخانه دز و کارون از سال ۸۶-۸۷ تا سال ۹۳-۹۴ کمتر از حجم جریان نرمال بوده است، اذعان داشت: این آمار یک زنگ خطر محسوب می شود، زیرا کم شدن آب سطحی باعث کاهش آب زیر زمینی می گردد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تخریب سکوهای موجود در چال کندی دزفول اشاره کرد و خاطرنشان کرد: دستور تخریب این سکوها از دادستان گرفته شده و امیدواریم با تلاش و همت فرآوان بتوانیم تا پایان سال ۸۰ درصد این سکوها را تخریب کنیم.

img_7751 img_7750 img_7765