در حال به روز رسانی:
 پس از انتقادها از استانداری در خصوص عدم اعلام عزای عمومی در استان :
اعلام عزای عمومی در خوزستان / دو روز عزای عمومی در استان
 علی حسین حسین زاده معاون سیاسی و امنیتی استانداری خوزستان  اظهار داشت : اطلاعیه ای با امضای آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و استاندار خوزستان دکتر شریعتی درباره این حادثه مولم تروریستی آماده شده است و ۲ روز عزای عمومی در خوزستان اعلام خواهد شد و همچنین مراسم ختم این شهدای گرانقدر اربعین حسینی در حسینیه ثارالله اهواز در روز دوشنبه برگزار می شود.
خوزستانی هایی که اعضای خانواده آن ها در عراق مفقود شده اند با فرمانداری اهواز تماس بگیرند
معاون اجتماعی و سیاسی استاندار خوزستان گفت: مقرر شد سازمان‌های مربوطه مانند سازمان حج و زیارت و وزارت امور خانه آمار‌ها و گزارش‌های دریافتی خود را به ستاد اعلام کنند.
حسین‌زاده درخواست کرد: خوزستانی‌هایی که اعضای خانواده آن‌ها مفقود شده‌اند و یا بعد از جنایت تروریستی در حله عراق خبری از آن‌ها ندارند با فرمانداری اهواز تماس گرفته و اطلاعات مربوط به افراد مفقود خود را در اختیار فرمانداری قرار دهند.
وزیر دادگستری:اجساد مربوط به استان خوزستان به سازمان پزشکی قانونی اهواز منتقل می شوند
 مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری:اجساد مربوط به استان خوزستان که حدود ۴۰ نفر از مجموع ۵۲ پیکر ارجاع شده به ایران است، به سازمان پزشکی قانونی اهواز منتقل می شوند بنابراین از بستگان این خانواده ها در خوزستان می خواهیم که برای تشخیص هویت این افراد به سازمان پزشکی قانونی اهواز مراجعه کنند.
هماهنگی های قضایی برای دفن قربانیان این حادثه انجام شده و اگر افرادی شناسایی شده و مدعی داشته باشند، اجساد را به خانواده ها تحویل می دهیم و در غیر این صورت مراحل دفن پیکرها مطابق مجوزهای قانونی صادر خواهد شد.
چرا خبری از اعلام عزای عمومی در خوزستان نیست!
با وجود انتشار گسترده خبر شهادت نزدیک به ۸۰ زائر خوزستانی در جنایت تروریستی حله عراق، متاسفانه استانداری خوزستان هیچ واکنشی به این رویداد نداشته و تا این لحظه خبری از اعلام عزای عمومی در استان نیست.
۸۰ زائر خوزستانی در عراق مفقودالاثر شده‌اند
یک منبع آگاه در وزارت خارجه  خبر داد:
در حال حاضر ۸۰ نفر از خوزستان بعد از حادثه تروریستی حله عراق ارتباطشان با خانواده‌هایشان قطع شده است.
احتمال شهادت همه این افراد قریب به یقین است.
تاکنون تنها ۳۰ جنازه بر اساس کارت‌های شناسایی و گذرنامه باقیمانده در محل حادثه شناسایی شده‌اند و با توجه به شدت انفجار احتمال نابودی بقیه اجساد بسیار زیاد است.
اغلب شهدای اربعین از شهرهای اهواز،کارون و حمیدیه هستند
اغلب شهدای حادثه تروریستی حله  از ساکنان شهرستان اهواز و تعدادی نیز از ساکنان شهرستان های حمیدیه و کارون هستند و همچنین بیشتر آنها از بین بانوان هستند.
آغاز نمونه‌برداری و آزمایش DNA از خانواده های شهدای حادثه تروریستی حله در اهواز
 با توجه به بازگرداندن پیکرهای سوخته برخی از شهدای حادثه تروریستی “حله” عراق به کشور، جمعی از بازماندگان این شهدا برای شناسایی پیکرهای نیمه‌سوخته به پزشکی قانونی اهواز مراجعه کردند.
دلهره زیادی بر خانواده، بستگان و دوستان زائران حاکم است و جمعیت زیادی برای ارائه نمونه DNA جهت شناسایی شهدای این حادثه تروریستی به آزمایشگاه پزشکی قانونی مراجعه کردند.
بنا بر اطلاعاتی که به دست خبرنگار رهیاب رسید، برخی از خانواده‌های خوزستانی بیش از یک شهید در این حادثه تروریستی تقدیم کرده‌اند.
منبع: رهیاب