داوود سلمانپور گفت:با توجه به تجربه سالهای گذشته با کاهش دما و شیوع برخی بیماری ها مانند آنفولانزا از ۲ ماه پیش اقدام به تامین داروهای لازم سرماخوردگی و آنفولانزا صورت گرفته و در این خصوص هیچ مشکلی در بیمارستان های دزفول ،نظام مافی شوش و گتوند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول وجود ندارد.
وی افزود:در حال حاضر داروهای مورد نیاز از جمله سرم و داروهای تزریقی در کلیه بیمارستان های شمال خوزستان و درمانگاه های شبانه روزی تامین شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول همچنین گفت:بازرسی مشترک با حضور بازرسان اداره صنعت ،معدن و تجارت ،پلیس فتا و تعزیرات حکومتی در خصوص مبارزه با قاچاق انجام شده و در ۲ ماه اخیر نیز مقادیری برنج قاچاق کشف و ضبط شد و چند نفر نیز در این خصوص دستگیر شدند که پرونده آنها در دادسرا در حال بررسی می باشد.
سلمانپور در خصوص قاچاق برخی محصولات غذایی مانند کنسرو و توزیع در بازار نیز گفت: برخی کالاها که در کشورهای تولید کننده نیز اجازه مصرف ندارند بعضا در بازار عرضه می شوند که در این رابطه از شهروندان در خواست می شود هر گونه کالای قاچاق را گزارش دهند تا برخورد لازم صورت گیرد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص عرضه لبنیات محلی نیز گفت:لبنیات و مواد پروتئینی از جمله موادی هستند که بصورت مرتب مورد بازرسی کارشناسان بهداشتی قرار می گیرند.
وی همچنین از اطلاع رسانی ضعیف شهروندان دزفولی در خصوص عرضه مواد غذایی غیر قابل مصرف و فاسد در بازار این شهر گله کرد و افزود:شهروندان دزفولی موارد تخلف در عرصه مواد غذایی را گزارش نمی دهند در صورتی که شهروندان دیگر استانها در صورت مشاهده کالای غیر مرغوب و فاسد سریعا اطلاع رسانی کرده و مورد را پیگیری می کنند لذا از مردم دزفول تعامل و همکاری بیشتری در این رابطه انتظار است.

انتهای پیام /

ایرنا