به گزارش “دزفول امروز”، گروهی از پزشکان توسط کانون بسیج جامعه پزشکان به مناطق محروم اعزام شدند.

روابط عمومی کانون بسیج جامعه پزشکان دزفول در مصاحبه با خبرنگار دزفول امروز ضمن اعلام این خبر گفت: روز پنجشنبه ۱۱آذرماه به مناسبت هفته ی بسیج، گروهی از پزشکان متخصص در مناطق محروم بخش چغامیش حومه دزفول اقدام به ویزیت رایگان مردم نمودند.

فرمانده ی کانون بسیج جامعه ی پزشکان در حاشیه ی این برنامه گفت:تفکر و فرهنگ بسیجی در بین اقشار بسیج بالاخص قشر پزشکان حائز اهمیت است.

دکتر بهروز چگنی هدف از این کار خیرخواهانه را بالابردن فرهنگ و تفکر بسیجی در بین پزشکان برشمرد و گفت: در این اعزام که ۲۵۰نفر از مردم شهرک خیبر، که از شهرک های اطراف دزفول است، توسط گروهی از پزشکان متخصص و فوق تخصص بسیجی شامل تخصص های اطفال، زنان و زایمان، داخلی، اعصاب و روان، جراح عمومی و پزشک عمومی به صورت رایگان اقدام به ویزیت و معالجه ی مردم این شهرک پرداختند.

وی ادامه داد: هزینه ی معادل این ویزیت ها معادل نود میلیون ریال میباشد.

فرمانده ی کانون بسیج جامعه ی پزشکان اظهار داشت: قبل از اعزام به این مناطق با بررسی و تحقیق انجام شده و با هماهنگی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول و مرکز بهداشت مستقر در شهرک خیبر، نیاز سنجی مردم به تخصص های لازم شناسایی شد و با توجه به این نیازها پزشکان متخصص جهت حضور و ویزیت رایگان مشخص شدند.

چگنی اذعان نمود: از جمله اقدامات انجام شده دیگر توسط این پزشکان متخصص بسیجی پس از درمان مردم ااین بود که ۳نفر از بیمارانی که احتیاج به جراحی داشته و توانایی پرداخت هزینه ی جراحی را نداشتند، به صورت رایگان جراحی میشوند.

وی بیان داشت: جراحی رایگان این سه نفر با همکاری ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول و مدیریت بیمارستان بزرگ دزفول انجام خواهد گرفت.

فرمانده ی کانون بسیج جامعه ی پزشکان تصریح کرد: این اقدام با همکاری فرماندهی ناحیه ی مقاومت بسیج، کانون بسیج جامعه پزشکان، حوزه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل سپاه ناحیه دزفول، ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول، معاونت دانشجویی، فرهنگی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان برگزار شد.

گفتنی است در پایان این اعزام، از سوی فرماندهی کانون بسیج جامعه پزشکان هدایایی به رسم یادبود به پزشکان حاضر در این در اعزام اهدا شد.

بعد از اهدای هدایا با اقامه نماز و صرف ناهار این مراسم پایان یافت.

img_001 img_002 img_003 img_004 img_005 img_006