به گزارش پایگا ه اطلاع رسانی “مجددز” آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مردم ولایت مدار دزفول و به امامت حجه الاسلام والمسلمین قاضی درمصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوی و تبیین سبک زندگی اسلامی با موضوع ازدواج از منظر اسلام

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به تبیین سبک زندگی اسلامی با موضوع ازدواج ازمنظر اسلام پرداخت و گفت: یکی ازاهداف  ازدواج استمرار نسل انسان است و تأکید پیامبر به مسلمانان در این امر بخاطر افتخار به زیاد بودن امت اسلام است.

رسیدن به آرامش یکی دیگر ازاهداف ازدواج در اسلام است

خطیب نماز جمعه دزفول از رسیدن به آرامش بعنوان هدف دیگر ازدواج در اسلام  نام برد و افزود: بسیاری از ازدواجها به دلیل بهره مندی از روش های غیر دینی و چشم و هم چشمی و تجمل گرایی منجر به طلاق و جدایی می شود و گاهی زندگی آنها توأم با نگرانی و اظطراب شده و زندگیشان را با اختلاف سپری می کنند.

خطبه دوم:

  ملت ایران با رهبری پیامبر گونه امام خمینی(ره) شاه را در ۲۶ دی از تخت سلطنت پائین کشید

حجه الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم اظهار کرد: تقوی و خداترسی باعث می شود که اگر انسان به آن عمل نکند متوجه عذاب الهی می شود و برای جبران آن باید راه ندامت و پشیمانی از گناه، ترک آن واستغفار در نزد پروردگار را پیشه خود سازد.

خطیب نماز جمعه دزفول ۲۶ دی سالروز فرار شاه خائن از کشور و ایام الله فجرسالروز پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) را گرامی داشت و افزود: شاه خائن کشور را در اختیار آمریکا، اسرائیل و دیگر اجانب قرار داده و ملت ایران را خوار کرده بود و برای حفظ منافع اجانب و سلطنت خود از هیچ خیانت و جنایتی دریغ نکرد ولی ملت ایران با رهبری پیامبر گونه امام خمینی (ره) شاه را از تخت سلطنت پائین کشید و از کشور بیرون راند که این سرنوشت همه خائنان و طاغوتیان است.

به برکت انقلاب، ایران اسلامی در عرصه های علمی در زمره کشورهای پیشرفته دنیا قرار گرفته است

امام جمعه دزفول تصریح کرد: در دوران نظام شاهنشاهی مستشاران خارجی برای کلیه امور کشور تسلط داشتند ولی اکنون به برکت انقلاب و خون پاک شهدا ایران اسلامی در کلیه عرصه های علمی- تکنولژی، فناوری ونانو، در زمره کشورهای پیشرفته دنیا قرار گرفته است و نخبگان و جوانان دانشمند تصمیم گیرنده هستند.

طبق فرموده مقام معظم رهبری نباید به آمریکا اعتماد کرد

حجه الاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه های نماز به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم در ۱۹ دیماه، سالروز قیام مردم قم نیز اشاره کرد و گفت: توجه به شیطان بزرگ که آمریکا و همراهانشان است، توجه به دشمن درون که بی انگیزگی، ناامیدی، تنبلی، سیاسی های غلط، تنگ نظری و خیانت های آشکار آمریکا در برجام از جمله موارد مهمی است که مقام معظم رهبری در این دیدار به آنها پرداخت.

مسئولان دولتی با اتخاذ مواضع متناسب باید در قضیه برجام قاطع تر، جدی تر و شفاف تر عمل کنند

امام جمعه دزفول  به موضوع برجام نیز اشاره کرد و بیان داشت: غرب قصد دارد با حقه و نیرنگ کار خود را پیش ببرد ولی طبق فرموده مقام معظم رهبری نباید به آمریکا اعتماد کرد چرا که اکنون راه خرید چند هواپیمای ایرباس را با شرط و شروطی باز کرده اند و کری وزیر امورخارجه آمریکا و کنگره همچنان دنبال تحریم ایران هستند.

خطیب نماز جمعه دزفول  اظهار کرد: مسئولان دولتی با اتخاذ مواضع متناسب باید در قضیه برجام قاطع تر، جدی تر و شفاف تر عمل کنند.

مردم با بصیرت ایران در مراسم تشییع آیت الله رفسنجانی  به دشمن اجازه سوء استفاده نداد

حجه الاسلام والمسلمین قاضی همچنین درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام را به مقام معظم رهبری و ملت ولایت مدار ایران تسلیت گفت و افزود: مردم ایران در مراسم تشییع جنازه ایشان  خوب قدرشناسی کردند و با حضور گسترده مردم با بصیرت ایران به دشمن اجازه سوء استفاده ندادند.

امام جمعه دزفول با اشاره به پیام مقام معظم رهبری و اقامه نماز ایشان گفت: دوست و دشمن پیام و نماز رهبری بر پیکر آیت الله هاشمی را تجزیه و تحلیل کردند ولی باید دانست مقام معظم رهبری در دنیا به عنوان یک سیاستمدار بزرگ شناخته شده و کلمه به کلمه حرفهای ایشان از روی منطق و برنامه است، ایشان در نماز میت بر پیکر آیت الله رفسنجانی از صمیم قلب برای وی طلب عفو کرد.

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: همه باید فدایی نظام اسلامی، انقلاب و ولایت باشیم .

تقدیر از قوه قضائیه و درخواست تأمین کادر و تجدید نظر در پرونده تخلیه مرکز فکری کودکان و…

امام جمعه دزفول در ادامه با اشاره به انتقاد چند هفته پیش خود از عملکرد دادگستری دزفول افزود: مدیر کل دادگستری خوزستان نشستی چند ساعته برای بررسی موارد مطرح شده برگزار و این موارد را یک به یک بررسی کردند که قابل تقدیر است.

حجه الاسلام قاضی دزفولی افزود: مسئولان باید دید حکومتی داشته باشند و هر مسئول نباید حیطه کاری خود را ببیند بلکه باید مراقب باشد که همه جزئی از نظام هستیم و هدف ها باید نظام مند باشد.

امام جمعه دزفول مبارزه با فساد و ابتذال اخلاقی را از مطالبات رهبری عنوان کرد و افزود: در خصوص حکم تخلیه ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دزفول قاضی پرونده با یک برگه حکم را صادر کرده که مدیر کل دادگستری خوزستان درخواست تجدید نظر این حکم را به معاون قوه قضائیه ارسال کرده اند که امیدواریم به سرانجام برسد.

خطیب جمعه دزفول تأکید کرد: قانون باید برای همه یکسان اجرا شود و هیچ تبعیضی برای کمیسیون ماده ۱۰۰ در دزفول که متولی آن قوه قضائیه نیست نباید لحاظ شود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد:طبق اعلام دادگستری انتخاب کارشناسان و ناظران کارشناسان قضایی بر عهده دادگستری نیست در حالی که طبق نظر کارشناس حکم قاضی صادر می شود و ممکن است با انتخاب کارشناس نابلد حکم کسی ناحق شود لذا باید فکری برای این امر کرد تا شاهد بی عدالتی در سطح جامعه نباشیم.

خطیب نماز جمعه دزفول  ضمن تشکر از مسئولان قضایی از آنها  خواست گلایه های مطرح شده را دلسوزی بدانند تا خللی به عدالت وارد نشود ضمن اینکه طبق استاندارد دادگستری دزفول باید ۷۴ قاضی داشته باشددر حالی که در حال حاضر فقط ۳۴ قاضی در این شهرستان مستقر هستند و دادگستری دزفول با ۴۶ درصد ظرفیت فعالیت می کند لذا کمبود قاضی در این شهرستان باید برطرف شود.

در خواست از خیّرین و مردم برای تأمین هزینه و راه اندازی فرستنده دیجیتال در شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول در پایان به مشکل فرستنده دیجیتال در شهرستان دزفول اشاره کرد و گفت: از طرفی مردم را به دوری کردن از ماهواره و برنامه های منحرف کننده تشویق می کنیم ولی از طرف دیگر فکری برای حل مشکل دیجیتال در این شهرستان نمی شود.

خطیب نماز چمعه دزفول افزود: با وجود پیگیری فراوانی که در این خصوص صورت گرفته هیچ اعتباری از سوی مسئولان برای حل مشکل دیجیتال در نظر گرفته نشد لذا از مسئولان ناامید شده و برای جلوگیری از نفود فرهنگی دشمن از خیّرین و نیکوکاران دزفول تقاضا می شود با یاری های خود مشکل دیجیتال را در شهرستان دزفول حل کنند.

namaz95.10.2400003namaz95.10.2400004namaz95.10.2400002namaz95.10.2400005مجد دز :پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دزفول